Україна і Німеччина ведуть переговори щодо конкретних систем озброєнь - Макеєв
Про це сказав посол України Олексій Макеєв в інтерв’ю радіо Берліна та Бранденбурга – RBB, передає Укрінформ.
Макеєв визнав, що дуже часто змушений бути адвокатом німецького уряду, переконуючи критиків у тому, що «цей уряд робить дуже багато для допомоги Україні, цей уряд діє правильно; … і німці можуть пишатися собою і своїм урядом».
Посол нагадав, що ФРН є на сьогодні другим за обсягами надання допомоги прихильником України. При цьому він визнав, що готовність передати буквально все, що потрібно, буде лише тоді, коли прийде розуміння, як на рівні керівництва, так і простих німців, що треба допомогти Україні саме перемогти у війні, що це в інтересах самої Німеччини.
«Ми наближаємося до цього», - сказав дипломат і підтвердив, що українська сторона за закритими дверима обговорює питання щодо конкретних систем озброєнь. У цьому контексті він підкреслив, що Німеччина вже стала лідером у групі країн щодо розбудови української ППО та згадав такі потужні німецькі системи озброєнь, як Iris-T, Gepard, Skynex від Rheinmetall, що стоять на захисті українського неба.
Очікують від Німеччини й того, щоби вона перебрала на себе роль лідера в політичній площині та в питанні відбудови України. Макеєв нагадав при цьому про роль канцлера ФРН Олафа Шольца у тому, що саміт ЄС ухвалив у середині грудня рішення про початок переговорів про вступ.
На запитання, чи не чинять з Берліна тиск на Київ щодо початку мирних переговорів з Кремлем, посол відповів негативно. Він запевнив, що ніхто з німецьких політиків не вимагає цього, навіть за закритими дверима.
Мета – повернути мир у Європі, а тимчасові рішення, як то було після анексії Криму та частини Донбасу, коли світ намагався заморозити ситуацію, лише дозволили Росії розпочати велику війну, зауважив посол. Тож коли Володимир Путін каже, що не має планів нападати на інші країни і водночас посилює військову присутність на кордонах РФ, це та ж сама ситуація, яка була перед початком війни проти України.
«Довіряти росіянам сьогодні не можна… Ми побачили, що Росія – величезна загроза для миру в Європі. І ніхто не є сьогодні в безпеці», - підкреслив український дипломат. Він додав, що сьогодні треба думати про нарощування озброєнь і їх сумісність, що передбачає пропозиція міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про спільну політику ЄС в галузі оборонної промисловості.
Як повідомляв Укрінформ, посол України в Німеччині Олексій Макеєв та державна міністерка з питань культури та медіа Клаудія Рот обговорили плани на 2024 рік та потреби України у зв’язку з триваючими російськими обстрілами об’єктів культурної інфраструктури та культурної спадщини.