У Держспецзв’язку попереджають про кіберзагрозу для Сил оборони
Про це повідомляє Держспецзв'язку в Телеграмі, передає Укрінформ.
Зловмисники використовують популярні месенджери, соціальні мережі та інші платформи для знайомств та спілкування з метою розповсюдження шкідливих програм. Їхні методи включають, зокрема, cупровідні повідомлення-приманки: наприклад, про відкриття виконавчого провадження/кримінальної справи; відео бойових дій; запит на знайомство тощо; файли (архіви) з проханням допомогти у їх відкритті/обробці.
Зловмисники застосовують такі шкідливі програми, в тому числі, для викрадення та вивантаження даних з комп'ютера, зокрема повідомлень і контактних даних месенджера Signal, який є доволі популярним серед військових.
Держспецзв'язку звертає увагу, що: зловмисники продовжуватимуть вдосконалювати способи доставки шкідливих програм через месенджери; будь-яка необачна онлайн-активність військовослужбовця (наприклад, публікація фото у військовій формі) полегшує зловмисникам визначення пріоритетних цілей для атак.
У разі виявлення будь-яких підозрілих повідомлень чи файлів просять невідкладно інформувати: CERT-UA (cert@cert.gov.ua, моб.+38 (044) 281-88-25), Центр кібербезпеки ІТС (в/ч А0334; email: csoc@post.mil.gov.ua, Signal: +38067332189).
Як повідомляв Укрінформ, Центр протидії дезінформації та Кібердепартамент СБУ склали список каналів поширення російської пропаганди в соцмережі Х.