Битва за Україну. День вісімсот вісімдесят третій

Битва за Україну. День вісімсот вісімдесят третій

Укрінформ
У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон. Правління Нацбанку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%

Ми зібрали для вас інформацію про вісімсот вісімдесят третій день Великої війни: чим жили Україна та українці 25 липня 2024 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

- На третю добу від початку операції кіберфахівців ГУР МОУ, які продовжують атаку на російську цифрову інфраструктуру, задіяну в забезпеченні військової агресії РФ проти України, до переліку цілей додалися нові банки та платіжні сервіси, соціальні мережі, месенджери – Укрінформу повідомило джерело в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони

***

Затримання вбивці Ірини Фаріон

У Дніпрі затримали підозрюваного у скоєнні вбивства мовознавиці, громадської діячки, народної депутатки VII скликання Ірини Фаріон – Володимир Зеленський, президент України.

Очільник МВС Ігор Клименко повідомив, що слідство має достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий нині у Дніпрі молодий чоловік стріляв у мовознавицю Ірину Фаріон – Укрінформ. 18-річний затриманий є мешканцем Дніпра. Під час підготовки до злочину він орендував щонайменше три квартири у Львові. Наразі слідство схиляється до думки, що стрілець – лише виконавець.

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон як мінімум два місяці готувався до вчинення цього злочину – Ігор Клименко, міністр МВС.

У Дніпрі правоохоронці завершують процесуальні дії стосовно 18-річного затриманого ймовірного вбивці мовознавиці Ірини Фаріон, після цього його доставлять у Львів – Надія Максимець, речниця Офісу генпрокурора.

Журналісти «Слідство.Інфо» ідентифікували ймовірного вбивцю Ірини Фаріон, який стріляв у неї у Львові 19 липня, його звати В'ячеслав Зінченко – «Слідство.Інфо». Станом на 2023 рік, Зінченко грав у футбольній команді, що діє при місцевій ДЮСШ, а за місяць до вбивства Фаріон брав участь у турнірі «Пульс» у складі команди «Юніори».

ЦИТАТИ

Олександр Півненко, командувач Національної гвардії України: «Важко. Але ж наступальні можливості противника не безмежні, та й скільки вони зазнають втрат… Я думаю, ще місяць-півтора – і вони не зможуть вести активні штурми на одразу багатьох напрямках і стануть в оборону в будь-якому випадку. А нам за цей час потрібно сформувати наші підрозділи, підготувати».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

- Українські десантники відбили на Курахівському напрямку один із найбільших штурмів росіян за війну – 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада. Окупанти одночасно застосувала 11 танків, 45 бойових броньованих машин з десантом та одну бойову машину підтримки танків «Термінатор». Атакували росіяни і на 12 мотоциклах. За підсумками бою, десантники підбили шість танків та сім ББМ з піхотою, а також спалили усі 12 мотобайків. Втрати росіян становлять 40 вбитими і 37 пораненими.

- Перебування російських військових кораблів в акваторії Азовського моря більше не фіксується. Загарбники залишили акваторію Азовського моря через пошкодження залізничного порому – Дмитро Плетенчук, речник ВМС ЗСУ.

- У структурі Нацгвардії створений центр управління безпілотних систем. Раніше було отримано відповідні дозволи, і тепер у НГУ є змога витрачати держкошти на виробництво своїх дронів – Олександр Півненко, командувач НГУ.

За даними Генштабу на фронті відбулося 103 бойових зіткнення:

  • На Харківському напрямку росіяни здійснили чотири безуспішні атаки поблизу Глибокого, а також дві атаки біля Вовчанська
  • На Куп’янському напрямку ворог здійснив п’ять штурмових дій неподалік Стельмахівки, Петропавлівки та Степової Новоселівки.
  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала 10 разів позиції українських підрозділів біля населених пунктів Макіївка та Невське, а також у районі Серебрянського лісу.
  • На Сіверському напрямку впродовж дня ворог п’ять разів атакував поблизу Верхньокам’янського, Спірного та Миколаївки. У результаті боєзіткнень – зазнав поразки.
  • На Краматорському напрямку противник здійснив вісім штурмових дій неподалік Іванівського, Часового Яру, Калинівки, Майського та Григорівки.
  • На Покровському напрямку росіяни штурмували у районах населених пунктів Воздвиженка, Новоолександрівка, Веселе, Іванівка, Новоселівка Перша, Парасковіївка, Новожеланне та Яснобродівка. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 18 атак.

- Удар Сил оборони України по порому для перевезення залізничних вагонів «Славянин» в порту «Кавказ» погіршить логістичні можливості росіян із забезпеченням окупаційних військ на півдні України та негативно вплине на експорт зрідженого газу – розвідка Британії.

- На фронті загинув Олександр Цебрій, колишній міський голова Умані, командир кулеметного взводу. Вічна пам’ять Герою...

***

- Сили протиповітряної оборони 25 липня знищили 25 із 38 російських ударних БПЛА типу Shahed-131/136. три дрони Shahed. Ще 3 дрони були локаційно втрачені після перетину державного кордону з Румунією – Микола Олещук, командувач Повітряних сил ЗСУ.

- У румунському окрузі Тульча ідентифіковані уламки дрона-камікадзе типу «Герань 1/2» (Shahed) російського походження – Міністерство національної оборони Румунії. У НАТО заявили, що не мають інформації про «навмисний напад» на територію Північноатлантичного альянсу у зв'язку з виявленими в Румунії фрагментами російського безпілотника.

- Російські війська вночі 25 липня атакували «Шахедами» місто Вилкове Ізмаїльського району Одеської області, внаслідок чого постраждала портова інфраструктура, приватний будинок, 2 людини зазнали поранення – ОВА.

- На Житомирщині внаслідок падіння уламків ворожих дронів та ударної хвилі пошкоджені приватні будинки та інфраструктурний об’єкт – ОВА.

- Оперативники та аналітики Головного управління розвідки Міністерства оборони України ідентифікували 30 осіб, причетних до ударів ракетами «Іскандер» по Сумській та Харківській областях – ГУР. Це 30 осіб командного складу 112-ї ракетної бригади (в/ч 03333) 1-ї танкової армії Московського військового округу.

***

- За оцінками командувача Національної гвардії України Олександра Півненка, у російському полоні досі перебувають 755 нацгвардійців – Укрінформ

- Загарбники РФ вдень 25 липня завдали удару по Руській Лозовій на Харківщині, зазнали поранень двоє людей – ОВА.

- Внаслідок обстрілів російськими окупантами минулої доби Херсонської та Донецької областей 1 людина загинула, 9 отримали поранення – дані ОВА.

НОВИНИ: УКРАЇНА

- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час робочої поїздки до Херсонської області оглянув будівництво фортифікаційних споруд і заявив, що будівельні роботи виконано на 97% – Укрінформ.

- Правоохоронці вивчають оприлюднене у соцмережах відео нібито вбивства Ірини Фаріон та причетність до нього російського неонацистського угруповання – Олена Бережна, речниця Національної поліції. Напередодні російські телеграм-канали опублікували відео, як стверджується, убивства Фаріон, відповідальність за яке нібито взяло російське неонацистське угруповання NS/WP.

- У місті Кривий Ріг на підприємстві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сталася пожежа. Постраждали двоє людей – Євген Ситниченко, начальник Криворізької РВА. 

- На Дніпропетровщині вбили місцевого активіста та керівника місцевої профспілки автоперевізників Михайла Тонконогого. Правоохоронці затримали двох підозрюваних чоловіків – поліція Дніпропетровщини.

- Кабінет міністрів виділив 258 млн грн для подальшої реалізації заходів, пов'язаних з подачею води каналом Дніпро-Інгулець – сайт уряду.

Через пошкодження ворожими атаками обʼєктів магістральної електромережі НЕК «Укренерго», обмежується виробництво електроенергії на одному з великих генеруючих об’єктів – Герман Галущенко, міністр енергетики.

- Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України шість нових елементів – пресслужба МКІП. До Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини додано: традицію дзвонарства у Львові; культуру приготування та споживання «засипаної капусти» Львівщини; традицію створення бойківської писанки булавкою; обряд встановлення «віхи» на Переяславщині; програму з охорони традиції покриття хат соломою та очеретом у Національному музеї народної архітектури та побуту України; техніку вишивки «городоцький шов» або «городоцький стіб».

- Серед майна колишнього народного депутата Віктора Медведчука, на яке наразі накладено арешт у рамках кримінальних проваджень – яхта Royal Romance та понад 30 земельних ділянок – Надія Максимець, речниця Офісу генпрокурора.

***

- Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13% – Андрій Пишний, голова НБУ. 3 червня 2022 року облікову ставку було підвищено з 10 до 25%. На такому рівні вона залишалася більше року: 27 липня 2023 року ставку знизили до 22% і надалі триває її поетапне зниження.

- Попри дефіцит електроенергії та менші порівняно з попереднім роком врожаї, НБУ дещо поліпшив прогноз економічного зростання на цей рік – до 3,7% – НБУ.

- За перше півріччя 2024 року податкові та митні доходи держбюджету збільшились на 55% у порівнянні з тим самим періодом торік – пресслужба Мінфіну.

- Після тривалого періоду зниження інфляція в травні відновила зростання, а в червні пришвидшилася до 4,8% у річному вимірі. За оновленим прогнозом НБУ, на кінець року інфляція залишатиметься помірною – 8,5% – НБУ.

- Європейський Союз профінансував закупівлю і постачання сучасного ІТ обладнання та програмного забезпечення для Міністерства аграрної політики та продовольства і Держпродспоживслужби загальною вартістю близько 2 млн євро – проєкт EU4SaferFood.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

- Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликав РФ утриматися від будь-яких дій, які б завдавали прямої чи опосередкованої шкоди об’єктам та буферній зоні, культурній спадщині України в цілому та об’єктам, включеним до Попереднього списку – МЗС.

- Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес провела телефонну розмову з українським колегою Рустемом Умєровим, під час якої анонсувала передачу Україні системи ППО Hawk у вересні – пресслужба Міноборони Іспанії.

- 14 танків Leopard 2A4, які Нідерланди спільно з Данією придбали для ЗСУ, прибудуть до України до кінця літа – пресслужба Міноборони Нідерландів.

- Уряд Великої Британії замовив значну кількість легких багатоцільових ракет Martlet (LMM) для забезпечення потреб власних Збройних сил. Деяка частина ракет LMM будуть передані на потреби Збройних сил України – сайт уряду Британії.

- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав главу Спеціального адміністративного району Гонконг Джона Лі позбавити Росію та її компанії можливості обходити санкції – МЗС.

- Президент Чехії Петр Павел вважає необхідним залучення Росії та Китаю у мирні ініціативи щодо припинення російсько-української війни для того, щоб вони забезпечили результат – IDNES.

- У п'ятницю  у Парижі пройде офіційна церемонія відкриття XXXIII літньої Олімпіади 2024 року. Змагання, під час яких розіграють 329 комплектів нагород у 32-х видах спорту, триватимуть до  11 серпня – Укрінформ.

- Президент США Джо Байден під час звернення до нації заявив, що до кінця свого терміну в Білому домі продовжить об’єднувати міжнародну спільноту проти агресії Путіна, посилювати НАТО, підтримувати союзників в інших регіонах, а також працювати на благо американців – Укрінформ.

- Національний комітет Демократичної партії 24 липня ухвалив правила, за якими політична сила обирає свого кандидата в президенти, що дасть змогу вже найближчим часом номінувати віцепрезидентку Камалу Гарріс – CNN.

- Офіційну делегацію Сполучених Штатів на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року очолить перша леді Джилл Байден, яка вирушає до Франції вже в середу – Білий дім.

- Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у своєму виступі в Конгресі США в середу назвав звинувачення Ізраїлю в геноциді палестинців обурливим наклепом – Укрінформ.

- Південнокорейська компанія YG-1 після початку повномасштабної війни проти України постачала обладнання двом російським заводам з виробництва ядерної зброї та іншим підприємства ВПК Росії – The Insider.

ВОРОГ

- Російський військовий гелікоптер Мі-28 розбився у Жиздринському районі Калузької області у четвер, 25 липня. Екіпаж загинув. Попередня причина авіатрощі – технічна несправність «Настоящее время».

- Російські військовослужбовці, які перебували в нетверезому стані, у середу ввечері розстріляли цивільний автомобіль у Курській області РФ, одного пораненого цивільного госпіталізовано – телеграм-канал Baza.

- У червні темпи зростання промислового виробництва в Росії сповільнилися практично втричі і стали найнижчими за останні 15 місяців. За місяць промисловість додала лише 1,9% у річному вираженні (після травневого зростання на 5,3%), а з місяця до місяця і зовсім почала падати: відносно травня випуск у Росії впав на 1,5% – рекордно з січня 2023 року – The Moscow Times.

- Мер Москви Сергій Собянін ухвалив рішення про перейменування площі Європи, розташованої поблизу Київського вокзалу, на площу Євразії – росЗМІ.

- У Росії заблокували в інтернеті платформу для підтримки політичних в'язнів «Заодно» – ЗМІ. Платформа «Заодно» була запущена у квітні 2022 року. На ній розміщуються збори на штрафи та адвокатів для людей, яких переслідують у Росії з політичних мотивів.

Підготувала Марина Дмитрів, Київ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-