У центрі Києва відкопали давньоруський палац
Археологи вже назвали знахідку сенсацією, пише Сегодня.
"(Коли) будівельники зняли підпірну стінку, щоб її укріпити, була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого наприкінці Х століття! Він споруджувався одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира", - розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Козюба.
За його словами, будівля, найімовірніше, була двоярусною і збудована з каменю. Для чого її використовували, точних даних немає, але здогадно - для прийняття гостей і проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика ймовірність, що там неодноразово бував і князь Володимир.
Науковець зазначив, що фундамент палацу є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, яку можна побачити. (Як відомо, фундамент Десятинної церкви засипаний, а територію торік облагородили.)
Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для огляду 5 м. Глибина фундаменту - близько метра. Зараз вирішується питання про можливості музеєфікувати фундамент.
"Фахівці музею історії Десятинної церкви вже розробили концепцію музеєфікації, але ще потрібні експертні висновки від археологів та інших фахівців, а після отримання проектної документації від замовника потрібно ще визначити, у кого на балансі буде цей об'єкт. А поки питання ще не вирішилося, фундаменти потрібно вберегти від руйнування", - сказали в КМДА.
Фото: Сегодня