Письменниці Софії Андрухович присудили літературну премію імені Гессе

Письменниці Софії Андрухович присудили літературну премію імені Гессе

Укрінформ
Українська письменниця Софія Андрухович стала лауреаткою Міжнародної премії імені Германа Гессе 2024 року за роман «Амадока».

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ. 

Разом з нею премії удостоєні її перекладачі Александер Кратохвіл (Alexander Kratochvil) та Марія Вайсенбек (Maria Weissenböck).

Як пояснило журі премії, Андрухович у своєму романі вдалося створити "широкомасштабну панораму України XX століття у формально різноманітній та вражаючій манері". Твір письменниці відображає "травматичні етапи історії, які сформували колективну пам'ять українців: війна на сході України, Голокост та сталінізм", йдеться у заяві журі.

Зазначається, що перекладачам вдалося майстерно передати німецькою різні мовні регістри: "Історичні голоси і тональності за 100 років так само точні, як і різні оповідальні конструкції, випадкові або недостовірні, прості або складні, зачаровані історичними злочинами і сильні у пошуках власного щастя".

Премія Германа Гессе вручається раз на два роки у день народження письменника 2 липня. Премію в 20 000 євро буде вручено у рідному місті нобелівського лауреата Гессе у Кальві у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Вона присуджується авторам та перекладачам, чиї роботи ще не отримали того визнання та уваги, на яку, на думку журі, вони заслуговують

41-річна Софія Андрухович - дочка відомого українського письменника Юрія Андруховича. Письменниця має у своєму доробку кілька прозових творів українською мовою. 2021 року увійшла до Топ-100 успішних жінок України за версією журналу "NV".

Як повідомляв Укрінформ, Колумбійський університет оголосив лауреатів цьогорічної Пулітцерівської премії.

У категорії екстремальних новин за фотозйомку конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом премію отримало агентство Reuters. Нагороду в категорії художньої фотографії отримала агенція Associated Press за світлини міграційної кризи на кордоні США та Мексики.

Співробітники Reuters також стали володарями премії за розслідування про автомобільний та аерокосмічний бізнес Ілона Маска.

Читайте також: Лауреатом премії імені Миколи Гоголя став письменник Василь Іванина

Видання The New York Times нагороджене за висвітлення перебігу подій у Газі після атаки ХАМАСу на Ізраїль, а також двома іншими нагородами за написання статті та журналістське розслідування.

The New Yorker забрав одразу дві Пулітцерівські премії за ілюстровані репортажі й коментарі та пояснювальний репортаж.

Російський опозиціонер і оглядач видання The Washington Post Володимир Кара-Мурза теж став лауреатом премії у цьому році. Відзначили також роботу редактора газети Девіда Гоффмана.

Премію за спеціальні цитати отримали журналісти та письменники, які висвітлювали війну у секторі Гази.

Крім цього, у категорії «художня література» переміг твір «Нічна варта» Джейн Енн Філліпс, у категорії «драма» – п’єса «Первинна довіра» Ебоні Бут, у категорії «історія» – книга про боротьбу чорношкірих робітників Бостона в епоху громадянської війни Жаклін Джонс.

У номінації «біографії» перемогу здобули одразу дві книги: «Господар-раб, чоловік-дружина: епічна подорож від рабства до свободи» Іліона Ву та життєпис лідера руху за громадські права Мартіна Лютера Кінга «Король: життя» Джонатана Ейга.

Переможцем категорії «мемуари» стала Крістіна Рівера Гарза із твором «Непереможне літо Ліліани: як сестра шукала справедливість», тоді як у категорії «поезія» перемогла збірка Брендона Сома «Тріпас». Найкращою книгою у «документальній літературі» став твір «Один день із життя Абеда Салами: анатомія єрусалимської трагедії» Натана Тралла, а Пулітцерівську премію в галузі музики здобув концерт «Адажіо» для саксофона з оркестром Тайшона Сорея.

Фото: Ukrainian Motion Picture Association

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-