У заповідника «Чернігів стародавній» - новий керівник
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКІП.
«Сьогодні перед заповідником особливі виклики, повʼязані зі збереженням спадщини, яка руйнується через чинники пов’язані з війною, а також внаслідок безвідповідального ставлення тимчасових користувачів, які і понині у судових процесах намагаються повернути ці ж об’єкти в користування релігійній громаді Української православної церкви. Наразі потрібно сформувати реальний план дій для оптимізації усіх процесів та перетворення заповідника у потужний культурно-освітній центр. На жаль, до закінчення війни мова не йде про повне відновлення, але працювати в цьому напрямку потрібно вже зараз», – сказав Карандєєв.
Очільник МКІП також відвідав Троїцький собор, який входить до заповідника, і є єдиним місцем в Україні, яке повністю звільнене єпархією УПЦ МП.
Як зазначається, керівництво заповідника разом з МКІП має втілити комплексне рішення не тільки з реабілітації пам’яток після безвідповідального користування, а й повернути до життя та відповідного використання всього комплексу.
«Гарантую, що всі рішення будуть прийматись з повагою до міста Чернігів та в межах чинного законодавства, рішення будуть швидкими. З керівниками структурних підрозділів ми все проаналізуємо і презентуємо Міністерству культури та інформаційної політики план нашого бачення розвитку та збереження надбання Національного заповідника «Чернігів стародавній»», – сказала Реброва.
Заповідник належить до сфери управління МКІП. Майновий комплекс заповідника включає 26 пам’яток національного значення, а загальна площа заповідника становить понад 26 га. Майновий комплекс включає 36 об’єктів.
Реброва Наталія Борисівна закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка. В 2021 році здобула науковий ступінь «кандидат історичних наук» в Національному університеті «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка.
З 1997 року Наталія Реброва почала працювати у заповіднику «Гетьманська столиця» у Батурині. Спочатку науковим співробітником, а з 2002 року була призначена на посаду Генерального директора заповідника, на якій працювала до 15 травня 2024 року.
Як повідомлялося, історичний центр Чернігова є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.