Президент Чехії зустрівся з Сенцовим на кінофестивалі в Карлових Варах
Про це повідомляє Radio Prague International, передає Укрінформ.
Павел дав високу оцінку стрічці українського режисера. За словами чеського президента, важливо мати такі достовірні кадри з українського поля бою, бо вони «можуть донести до людей набагато більше, ніж десять телерепортажів, ціла книга чи серія коментарів».
«Ми можемо сто разів переконувати людей у тому, що війна в Україні турбує нас, бо якщо Росія здобуде в Україні перемогу, це торкнеться всіх. Якщо люди не можуть собі уявити те, що відбувається так, щоб воно зачепило їх емоційно, то фільм краще передасть жах, ніж будь-які слова», – підкреслив Павел, відповідаючи на запитання журналістів після зустрічі із Сенцовим.
«Якщо хтось витримає кадри, подібні до тих, що з'являються у фільмі «Реал», у нього підуть мурашки по шкірі, і він скаже собі: Так тривати довго не може, і ми повинні це зупинити», – додав чеський президент.
Своєю чергою, Сенцов у Фейсбуці написав, що, окрім чеського лідера, зустрівся у Карлових Варах з актором Віго Мортенсоном.
«Вважаю, що зараз критично важливо аби розмова про Україну тривала, бо це основа нашої підтримки, а також, щоб зʼявлялось розуміння того, в яких нелюдських умовах ми боремось з ворогом. Це потрібно не тільки людям за кордоном, а і нам самим, щоб перестати ховатися в світі мрій та ілюзій», - додав режисер.
Фільм «Реал» було представлено на кінофестивалі у Карлових Варах особисто режисером у позаконкурсній секції Special Presentation. Другий показ стрічки відбудеться 4 липня.
59-й Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах триватиме з 28 червня до 6 липня. Він вважається одним із ключових у Центральній та Східній Європі.
Як повідомляв Укрінформ, в основі фільму «Реал» - матеріал, знятий тактичною камерою влітку 2023 року. Сенцов випадково зняв один із боїв, коли його БТР був уражений ворогом. Режисер опинився в траншеї та за допомогою радіозв’язку намагався організувати евакуацію частини свого підрозділу, який був під обстрілом, майже без боєприпасів, на позиції під кодовою назвою «Реал».
Фільм є українсько-хорватською копродукцією і створений за підтримки Європейського фонду солідарності з українськими фільмами, проєкту «Документування України», ініційованого Інститутом гуманітарних наук (IWM, Відень), програми FILMBOOST від Deutsche Filmakademie у співпраці з ГО «Докудейз».
Олег Сенцов — український кінорежисер, сценарист і письменник, громадський активіст. Генеральний директор кінокомпанії «Край Кінема». Лауреат Премії Сахарова за свободу думки Європарламенту (2018) та Національної премії України імені Тараса Шевченка (2016).
10 травня 2014 року Сенцов був затриманий у Сімферополі російськими силовиками й засуджений за звинуваченням у тероризмі до 20 років ув'язнення.
7 вересня 2019 року Сенцов був визволений у межах обміну утримуваними особами між Росією та Україною.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Олег Сенцов долучився до українського війська та воював на південно-східному фронті.
Фото: @prezidentpavel, Oleh Sentsov/FB