Німеччина за півроку збільшила експорт в Україну на третину
Про це кореспондент Укрінформу у ФРН дізналася у Східному комітеті німецької економіки.
"Справжній феєрверк выдбувся у першому півріччі в експорті в Україну, який зріс на 31%. Економічні реформи в країні приносять свої перші плоди та економіка вперше демонструє зростання", - говорить виконавчий директор Міхаель Хармс.
Він зазначає, що вирішення конфлікту на Донбасі, послідовне продовження курсу реформ і подальше зближення з ЄС могли б дати додаткові імпульси.
Динаміка торгівлі з Росією залишається негативною, але вирівнюється. Так, якщо за 2015 рік обвал німецького експорту до РФ становив 25%, то за перше півріччя 2016 – мінус 3,2% (на 8 млрд євро менше в грошовому обчисленні, ніж за такий же період 2012 року). "Для повернення до старих цифр зростання необхідні модернізація, подолання сировинної залежності, так само як політичне зближення (з Німеччиною) і зняття санкцій. А для цього у східній Україні має бути реалізований Мінський процес", - коментує ситуацію Міхаель Хармс.
"Локомотивом зростання" в комітеті називають Південно-Східну Європу – Румунію, Сербію і Хорватію, експорт в які виріс за 6 місяців на 14%.
Уперше після рекордного 2012 року зростання німецького експорту в країни, з якими працює Східний комітет німецької економіки, виявився сильнішим у першій половині цього року, ніж загальний показник національного експорту. У той час, як загальний експорт ФРН з січня по липень 2016 року виріс на півтора відсотка, в 21 країну, з якими взаємодіє ця структура, на цілих 33%. Після двох років падіння (в 2015 році падіння становило майже 12% при тому, що в цілому німецький експорт зріс на 6%) Східна Європа знову виходить в лідери споживання німецької продукції.
При цьому загальний товарообіг Німеччини з цієї 21 країною в першому півріччі 2016 року скоротився на 4% до 51,8 млрд євро, оскільки імпорт звідти в ФРН був на одну десяту нижче, ніж у попередньому році.
Східний комітет німецької економіки заснований у 1952 році.