Нігер хоче мати спільну валюту з Буркіна-Фасо та Малі
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde із посиланням на слова голови правлячої військової хунти Нігеру генерала Абдурахамана Тіані.
"Валюта - це вихід з колонізації. Коли настане час, ми ухвалимо рішення", - заявив генерал в ефірі національного телебачення, маючи на увазі франк КФА.
Він додав, що "не може бути й мови про те, щоб наші країни були дійною коровою Франції".
Тіані виступив через два тижні після того, як Малі, Буркіна-Фасо і Нігер вийшли з Економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС, 15 країн), яке вони звинувачують у маніпулюванні з боку Франції.
Натомість три колишні французькі колонії, якими зараз керують військові режими, об'єднались та створили власний Альянс сахельських держав (АЕС).
Як відомо, франк КФА є спільним грошовим знаком держав так званої "зони франка", створеної наприкінці 1930-х років. До цієї зони входить три менших, кожна з яких має центральний банк і свою власну валюту. Зокрема Малі, Нігер, Буркіна-Фасо, Сенегал, Того, Бенін, Гвінея-Бісау, Кот-д'Івуар утворюють зону Західноафриканського валютного союзу (ЗАВС).
У межах реформи валютної співпраці між Францією та цими країнами повноваження щодо зміни назви валюти, зберігання валютних резервів та інші відійшли винятково до африканських держав. Утім самі гроші досі друкують у Франції. Вона також є гарантом конвертованості грошової одиниці.
Як повідомляв Укрінформ, Малі, Буркіна-Фасо та Нігер, очолювані військовими, які прийшли до влади внаслідок переворотів,заявили про вихід з Економічного співтовариства країн Західної Африки.
ЕКОВАС раніше виступила проти військових переворотів у всіх трьох країнах, наклавши на них економічні санкції. У серпні вона погрожувала військовою інтервенцією в Нігер, щоб відновити конституційний порядок і звільнити поваленого президента Базума, якого досі утримують у заручниках.