У Раді ініціюють запровадження для бізнесу економічної мобілізації

У Раді ініціюють запровадження для бізнесу економічної мобілізації

Укрінформ
Народні депутати розробляють законопроєкт щодо запровадження економічної мобілізації паралельно з економічним бронюванням.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

Зокрема, він пояснив, що при запровадженні економічного бронювання не всі маленькі бізнеси матимуть змогу платити за своїх працівників, тож військові запропонували концепцію економічної мобілізації як додаток до ідеї економічного бронювання.

«Уявіть, що у вас є СТО. Це СТО не має фінансової можливості сплатити 20 тисяч гривень за одного працівника на місяць за бронь. Але воно має попит серед тих самих військових, які постійно лагодять свої машини. Тоді ми вводимо категорію "економічної мобілізації"», – зазначив він.

Читайте також: На гарячу лінію з питань мобілізації за тиждень звернулися майже 200 разів

Наталуха зауважив, що економічна мобілізація полягатиме в тому, щоб бізнес, який не має можливості платити за бронь працівника 20 тис. гривень податку, міг би надавати безкоштовно товар, роботу чи послугу, на які є попит серед військових, з аналогічною вартістю.

«Фактично це означає, що на суму вартості бронювання потрібно надати послуг на ту саму суму. Наприклад, ви хочете забронювати чотирьох працівників, це сума 80 тисяч гривень на місяць, тобто ви як власник бізнесу маєте укласти контракт з якоюсь бригадою на безкоштовні послуги в межах 80 тисяч гривень на місяць. І за це отримаєте право броні чотирьох працівників», – пояснив нардеп.

Наталуха поінформував, що концепція економічної мобілізації поки що в розробці, її поєднають в одному законопроєкті з економічним бронюванням, проте про терміти подання такого законопроєкту не йдеться.

Читайте також: У Міноборони нагадали про адмінвідповідальність для тих, хто не оновив дані

Як повідомлялося, депутати пропонують дозволити бізнесу бронювати працівників за умови сплати за кожного із них 20 тис. гривень військового збору щомісяця.

Також у Раді зареєстровано два альтернативних законопроєкти, що включають: модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис. гривень та змішану модель — 35 тис. гривень зарплати для найманого працівника, 20 тис. гривень військового збору для ФОП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-