У НАЗК сподіваються на допомогу Японії в стратегічному аналізі корупційних ризиків у ключових секторах
Як передає Укрінформ, про це ідеться в повідомленні на сайті НАЗК.
Сторони обговорили результати роботи НАЗК попри повномасштабну війну і пандемію COVID-19. У зв’язку з цим деякі функції НАЗК, зокрема подання й перевірка декларацій і звітів політичних партій були призупинені на тривалий період.
Павлущик наголосив, що Україна вдячна Японії за стійку підтримку, надану, зокрема через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), що відіграє важливу роль у формуванні антикорупційних механізмів в Україні.
“Важливою частиною діяльності НАЗК є стратегічний аналіз корупційних ризиків у ключових секторах, таких як відбудова, корпоративне управління в державних підприємствах, земельні відносини, охорона здоров'я, державні закупівлі, управління лісовим господарством, перетин кордону під час воєнного стану тощо. Ми були б вдячні за допомогу в цій роботі, зокрема у вигляді технічної експертизи та участі у програмах розвитку інституційної спроможності”, - зазначив голова НАЗК.
Посол у свою чергу висловив підтримку команді НАЗК, визнаючи подвійні виклики, з якими наразі стикається Україна.
Він зауважив, що зустріч стала "черговим кроком у зміцненні партнерських відносин між Україною та Японією, особливо в контексті спільних зусиль щодо боротьби з корупцією".
На переконання посла, зважаючи на початок переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу і намір приєднатися до Організації економічного співробітництва та розвитку, співпраця з Японією, зокрема через ініціативи JICA, набуває ще більшого значення.
Як повідомляв Укрінформ, Україна та Японія посилять співпрацю щодо відповідальності Росії за воєнні злочини.
Фото: nazk.gov.ua