Бюджетний комітет Ради підтримав колег із податкового у пошуках грошей на оборону
Про це у Фейсбуці повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня фракції партії "Слуга народу" Роксолана Підласа.
"Комітетська версія" законопроєкту (№11417 ред.) передбачає зменшення очікуваних надходжень від нових податкових змін із 125 млрд грн до 30 млрд грн. Водночас, потреби сектору безпеки і оборони залишаються на рівні майже 500 млрд грн", - повідомила Підласа.
За її словами, для покриття видатків пропонується, зокрема:
- залучити додатково близько 216 млрд грн від розміщення ОВДП (планувалось 160 млрд грн);
- отримати близько 100 млрд грн від перевиконання податків і зборів (раніше планувалося 76 млрд грн);
- скорочення/відмова від нових видатків по загальному і спеціальному фондах бюджету на 25,5 млрд грн.
Крім того, передбачається скорочення видатків низці міністерств та відомств: на 11,2 млрд грн - Мінстратегпрому (кошти «військового ПДФО"), 8,6 млрд грн - із невикористаних коштів Мінсоцполітики, 4,5 млрд грн - через відмову від поповнення резервного фонду; 1 млрд грн - економія коштів різних міністерств; 662,2 млн грн - від Державної митної служби та 227,8 млн грн - від скорочення видатків на утримання органів влади.
За словами Підласої, є ще одна важлива норма «комітетської версії» законопроєкту №11417.
«Пропонується змінити принцип розподілу «військового ПДФО» на три місяці 2024 року: зараз лише 25% «військового ПДФО» іде в загальний фонд держбюджету, пропонується збільшити цю частку до 59%, а по спеціальному фонду залишити 41% і скасувати спрямування «військового ПДФО» на Мінстратегпром (вище писала, що це збільшить ресурс бюджету для ЗСУ та інших військових на 11,2 млрд грн)" - зазначила очільниця бюджетного комітету ВР.
Як повідомляв Укрінформ, у схваленому Кабміном проєкті Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» фінансове забезпечення сектору безпеки і оборони передбачено збільшити на 495,3 млрд грн.