Пишний назвав причини пришвидшення інфляції

Пишний назвав причини пришвидшення інфляції

Укрінформ
Упродовж останніх місяців інфляція очікувано зростала, але темпи виявилися дещо вищими, ніж прогнозувалося, тому до кінця року вона може досягти 9,7%.

Про це повідомив Голова Національного банку України Андрій Пишний на брифінгу в НБУ, передає кореспондент Укрінформу.

"У вересні інфляція пришвидшилася до 8,6% у річному вимірі й надалі зростала в жовтні. Посилення цінового тиску в другому півріччі 2024 року було очікуваним та передбачалося попередніми прогнозами НБУ (Інфляційні звіти за січень, квітень і липень 2024 року). Водночас зростання показників як споживчої, так і базової інфляції (7,3% р/р у вересні) виявилося вищим, ніж прогнозувалося", - сказав Пишний.

За словами Пишного, ключовим фактором такої динаміки стало подорожчання продовольчих товарів унаслідок гірших, ніж очікувалося, урожаїв різних сільськогосподарських культур та пов’язаного з цим зростання вартості сировини для харчової промисловості.

До того ж, пришвидшення інфляції також зумовлювалося подальшим збільшенням виробничих витрат, у тому числі на електроенергію й оплату праці, та курсовими ефектами внаслідок послаблення гривні в попередні періоди.

У Нацбанку прогнозують, що ціновий тиск зберігатиметься в наступні місяці, проте навесні 2025 року інфляція почне сповільнюватися.

Читайте також: Держборг України наступного року перевищить 100% ВВП - МВФ

"У наступні місяці ціновий тиск зберігатиметься через подальший вплив чинників з боку пропозиції продовольчих товарів, розширення бюджетних видатків, високі темпи зростання заробітних плат і збільшення енергодефіциту під час опалювального сезону. У результаті інфляція сягне 9,7% на кінець 2024 року", - заявив Пишний.

Водночас навесні 2025 року інфляція, за його припущенням, почне знижуватися. Цьому сприятимуть зважена монетарна політика НБУ, послаблення зовнішнього цінового тиску, поліпшення ситуації в енергосекторі й збільшення врожаїв.

"Прогноз НБУ передбачає зниження інфляції до 6,9% наприкінці 2025 року та її приведення до цілі 5% у 2026 році", - підкреслив голова НБУ.

Читайте також: МВФ підтвердив глобальне зростання до 3,2%, а також суттєве зниження інфляції

Як повідомлялося, у четвер 31 жовтня Нацбанк залишив облікову ставку на рівні 13%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-