Нафта дорожчає через підвищений попит на пальне

Нафта дорожчає через підвищений попит на пальне

Укрінформ
Ціни на нафту піднялися в понеділок, 30 грудня, у зв’язку зі слабкою святковою торгівлею напередодні кінця року, оскільки трейдери очікують нових економічних даних Китаю та США, щоб оцінити зростання у двох найбільших споживачах нафти у світі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ціни на нафту Brent зросли на 5 центів, до 74,22 долара за барель, тоді як більш активний березневий контракт становив 73,82 долара за барель, що на 3 центи більше.

Американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на 3 центи, до 70,63 долара за барель.

Обидва контракти зросли приблизно на 1,4% минулого тижня завдяки більшому, ніж очікувалося, скороченню запасів сирої нафти в США за тиждень, що закінчився 20 грудня, оскільки нафтопереробники активізували діяльність, а святковий сезон підвищив попит на пальне.

Ціни на нафту також були підтримані оптимізмом щодо економічного зростання Китаю наступного року, що могло б підвищити попит з боку країни-провідного імпортера сирої нафти.

Щоб відновити зростання, китайська влада погодилася випустити рекордні 3 трильйони юанів (411 мільярдів доларів) спеціальних казначейських облігацій у 2025 році.

«Глобальне споживання нафти досягло історичного максимуму в 2024 році попри те, що Китай не виправдав очікувань, і запаси нафти прямують до наступного року на відносно низьких рівнях», - сказав Райан Фіцморіс, старший стратег з сировинних товарів Marex.

Китай також видав щонайменше 152,49 мільйона метричних тонн імпортних квот на сиру нафту незалежним нафтопереробникам у другій партії на 2025 рік, повідомили торгові джерела в понеділок.

Читайте також: Туреччина шукатиме нафту в Чорному морі

У Європі надії на нову угоду з транзиту російського газу через Україну згасають після того, як президент Росії Володимир Путін у четвер заявив, що цього року не залишилося часу для підписання нової угоди.

За словами аналітиків, втрата російського газу по трубах повинна призвести до того, що Європа почне імпортувати більше зрідженого природного газу (СПГ).

Фото: inforesist.org

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-