ЄС розглядає поступову заборону російського скрапленого газу та алюмінію - Bloomberg
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, передає Укрінформ.
Проєкт заходів, який стане частиною нового пакету санкцій ЄС, включає обмеження на десятки суден, які є частиною тіньового флоту нафтових танкерів Москви, а також подальший експортний контроль за товарами, що використовуються у військових цілях.
Цей крок також призведе до відключення більшої кількості банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, сказали cпіврозмовники Bloomberg.
За словами джерел, обмеження на алюміній будуть поступовими, а тимчасові рамки і масштаби ще належить визначити. Зазначається, що ЄС все ще має вирішити, чи варто зробити заборону на імпорт юридично обов'язковою, чи покладатися на правила як частину «дорожньої карти», чи на поєднання цих двох інструментів.
Проєкт пропозицій все ще обговорюється країнами-членами ЄС і може змінитися до офіційного представлення.
Санкції можуть стати найсильнішим аргументом для розірвання контрактів з російськими постачальниками, але вони вимагають одностайного схвалення країн-членів і мають обмежений термін дії, йдеться у повідомленні.
Деякі чиновники ЄС вважають, що санкції проти російського трубопровідного газу не є життєздатними, оскільки група країн, включаючи Угорщину та Словаччину, все ще покладаються на поставки від російського ПАТ «Газпром».
Однак заборона на СПГ, імпорт якого досяг рекордного рівня торік, виглядає більш здійсненною, оскільки три країни, які імпортують найбільшу частку цього палива - Іспанія, Бельгія і Франція - не повинні блокувати штрафні заходи проти Росії, вважають чиновники.
Блок також зважує пропозиції щодо обмежень на російський транспортний сектор, а також включення до списку більшої кількості компаній у третіх країнах, включаючи Китай та Об'єднані Арабські Емірати, які допомагають Росії отримувати технології виробництва зброї.
Окремо ЄС прагне закрити більше лазівок, які дозволяють Москві обходити існуючі обмеження, а також запровадити вищі тарифи на сільськогосподарські товари та добрива в рамках нового пакету санкцій.
Блок має намір ухвалити новий пакет заходів наступного місяця, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Як повідомляв Укрінформ, раніше десять європейських країн закликали Європейський Союз відмовитися від використання російського газу, включно з пальним, що надходить через трубопроводи, та скраплений газ.