"Діамантова справа": суд відмовив Ситнику і взявся допитувати свідків

Укрінформ
Голосіївський районний суд міста Києва у справі так званих "діамантових прокурорів" відмовив у задоволенні клопотання НАБУ та перейшов до допиту свідків сторони обвинувачення.

Про це в понеділок заявив головуючий в колегії суддя Дмитро Валігура, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Суд ухвалив: у задоволенні заяви директора Національного антикорупційного бюро України Ситника про роз'яснення рішення - відмовити", - сказав він і оголосив рішення перейти до допиту свідків по справі зі сторони обвинувачення.

За словами Валігура, особисту охорону до Корнійця застосовано ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 18 травня 2016 року. Суддя наголосив, що дана ухвала є "належним чином мотивована, а її зміст вичерпаним, зрозумілим та не потребує додаткового роз'яснення".

У своєму рішенні суддя також нагадав, що 3 серпня 2016 року було покладено на НАБУ здійснення заходів безпеки щодо обвинуваченого Корнійця, за клопотанням голови СБУ Василя Грицака і "діяв виключно із забезпечення державної безпеки України".

"При винесені даної ухвали (від 3 серпня 2016 року - ред.) були враховані підстави неможливості виконання СБУ ухвали Голосіївського районного суду Києва від 18 травня 2016 року, зокрема, те що на підрозділи Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників судочинства та працівників правоохоронних органів, крім забезпечення безпеки осіб покладено функції по здійсненню заходів протидії терористичній діяльності та проведенні спеціальних операцій з фізичного затримання терористів та на даний час всі можливі сили задіяні в проведенні операцій на сході України".

Як повідомлялось, суд розпочався з розгляду звернення НАБУ щодо роз'яснення рішення суду про перекладення обов'язків щодо забезпечення охорони Корнійця зі СБУ до НАБУ. Відповідне рішення суд виніс на попередньому засіданні за зверненням голови СБУ Василя Грицака.

До відома, 5 липня 2015 року в Києві були затримані перший заступник глави слідчого управління ГПУ Шапакін і заступник прокурора Київської області Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Під час затримання та обшуків, у них було вилучено близько 500 тисяч доларів, коштовності, зокрема діаманти, і цінні папери. Саме через коштовності їх прозвали "діамантовими прокурорами".

Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт  Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Обидва підозрюваних внесли заставу і вийшли із СІЗО.

20 листопада 2015 року слідчий за дорученням прокурора повідомив підозрюваним про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування. Наприкінці 2015 року Печерському районному суду Києва були передані обвинувальні акти щодо Корнійця за ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 1 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України, стосовно Шапакіна за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України і цивільного особи Валерія Гибаленко за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-