Масові нищення замовчувалися на Заході загалом упродовж усього радянського періоду після війни
- Тема Бабиного яру - це частина загальної трагедії єврейства, яку сьогодні у Франції називають «Шоа пар баль» (фр. «Shoah par balles» - систематичне масове винищення євреїв за допомогою розстрілів), і які проходили на окупованій нацистами частині Радянського Союзу. Ці масові нищення замовчувалися на Заході загалом, і у Франції зокрема, упродовж усього радянського періоду після війни, саме тому, що влада не хотіла торкатися теми масових вбивств євреїв через антисемітську політику Йосифа Сталіна. Тому коли, наприклад, офіційні особи чи прості люди приїздили вшанувати пам'ять жертв масових знищень євреїв, чи то у концтаборі Освенціма (Аушвіц-Біркенау), чи то у Бабиному Яру, скрізь були таблички, що тут загинули радянські громадяни від рук німецьких фашистів. Як правило, тоді не вказувалося, що це були євреї, цигани, українці. Усі ці жахіття відбувалися на території Радянського Союзу, ще до інформації про Освенцім, до офіційних заяв щодо масового знищення євреїв у газових камерах та голокосту. Понад 1,5 мільйона євреїв на території України розстріляли ще до відкриття мережі концтаборів, до того, як відбулася Ванзейська конференція (нарада представників уряду і керівників нацистської партії Німеччини від 20 січня 1942 року на озері Ванзе в Берліні, на якій були визначені шляхи і засоби «остаточного вирішення єврейського питання» - програми геноциду єврейського населення Європи), і як нацисти розпочали «технологічні» масові знищення. Вже тоді значна частина радянського єврейства на окупованих територіях була знищена, решта знаходилися у гетто та чекала трагічної долі.
З того часу, буквально лише кілька років тому на Заході почали говорити про «Шоа пар баль» на території колишнього СРСР, згадували і трагедію у Бабиному Яру. Але насправді ця тема менше на слуху, хоча тут на Заході були покази фільмів і окремі дискусії.
- Так звичайно, найвідоміший з них, це французький режисер Мікаель Празан (Michael Prazan). Він є письменником, автором та співавтором багатьох фільмів про злочини нацистів, у т.ч. на території України. Один з його фільмів називається «Ескадрони смерті», який розповідає про діяльність зондеркоманд Третього рейху на території СРСР та Польщі.