
Путін обіцяв відпустити Сенцова відразу після затримання - Порошенко
Про це Порошенко заявив в ефірі програми “Рандеву”.
“Перше обговорення прізвища Сенцова було через два тижні після його незаконного арешту. Я хочу наголосити, що тоді були затримані два російські журналісти, у 2014 році, у червні чи в липні. І Путін під час розмови поставив це питання, і я кажу: "Ви відпускаєте Сенцова, ви відпускаєте тих, кого затримали, - я відпускаю журналістів". Путін наголосив: "Так, я готовий, але прошу зробити перший крок. Ви відпустіть зараз журналістів, і ми негайно розглянемо питання із Сенцовим"... Це дуже добре і на всі 5 років навчило, як треба ставитись до подібних обіцянок. Так, було прийнято рішення, щоб ми звільнили цих двох журналістів. І після цього я телефоную пану Путіну і кажу питання про Сенцова та інших. Він каже: "Так почекайте, мені принести документи, це терористи”, - сказав Порошенко.
За його словами, Путін упродовж п'яти років категорично відмовлявся обговорювати звільнення Сенцова, попри шалений тиск.
“Потім до них додалися Сущенко, Балух, інші. Не було жодної розмови, коли б ми не згадували (про це питання — ред.)”, - сказав Порошенко.
На запитання, чому їх не повернули раніше, Порошенко відповів, що “це не в руках Медведчука, не в руках Зеленського і не в руках Порошенка”.
“Путін розглядав заручників, як розмінну монету, якою він купував можливе скасування санкцій або якою він намагався підтримати когось, наприклад Медведчука, чи, навпаки, ударити по комусь, наприклад, по Порошенку”, - додав він.
Відповідаючи на запитання, чому було саме зараз вигідно це зробити, Порошенко зауважив, що “далі тягнути не мало сенсу”.
Як повідомлялося, 7 вересня відбулося взаємне звільнення громадян України і РФ. В Україну в рамках звільнення прибули 35 українців - 24 військовополонені моряки і 11 політв'язнів, серед яких і режисер Олег Сенцов.
Його і активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за обвинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою вину не визнали. Сенцов відбував покарання у місті Лабитнангі, на півночі Росії.
Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях, Сенцов «письмово погодився на прийом їжі». Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».