Країни G7 продовжать санкційний тиск на росію і підтримку України

Країни G7 продовжать санкційний тиск на росію і підтримку України

Комюніке
Укрінформ
Міністри закордонних справ країн Великої сімки (G7) пообіцяли й надалі виступати єдиним фронтом проти агресивної війни росії в Україні і заявили про відданість посиленню й застосуванню жорстких санкцій проти москви.

Про це йдеться в комюніке за результатами їхньої зустрічі в японському місті Каруїдзава, передає кореспондент Укрінформу.

«Воєнні злочини та інші жорстокості, такі як напади росії на цивільне населення і критично важливу цивільну інфраструктуру, не можуть бути безкарними», – йдеться в комюніке.

«Ми як і раніше віддані посиленню санкцій проти росії та повному їх виконанню… і підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», - заявили міністри.

Очільники МЗС також наголосили на неприйнятності «безвідповідальної ядерної риторики росії та її погроз розгорнути ядерну зброю в білорусі».

Окрему увагу в комюніке приділено спробам інших держав допомогти росії ухилитися від санкцій і надати військову підтримку.

«Ми підтверджуємо наш заклик до третіх сторін припинити допомогу росії у веденні війни або заплатити за це високу ціну. Ми посилимо нашу координацію для запобігання і реагування на постачання зброї третіми сторонами до росії і продовжимо вживати заходів проти тих, хто надає матеріальну підтримку росії», – зазначено в комюніке.

Читайте також: G7 демонструє путіну, що не залишить Україну на самоті - Бербок

Погоджений топдипломатами документ підготовлений як шаблон для майбутнього саміту лідерів країн G7, який відбудеться в Хіросімі наступного місяця, і включає формулювання щодо Ірану, М’янми, нерозповсюдження ядерної зброї та інших важливих глобальних питань.

Але особливу увагу в ньому приділено двом кризам: зростаючим загрозам Китаю і його військовим маневрам навколо Тайваню та вторгненню росії в Україну й погрозам російського лідера застосувати тактичну ядерну зброю.

Міністри закордонних справ Японії, Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції, Німеччини, Канади, Італії та Європейського Союзу підкреслили, що їхня нинішня зустріч стала вирішальним моментом у відповіді світу на обидві кризи, які розглядаються як виклики міжнародному порядку, заснованому на правилах після Другої світової війни.

Окремо відзначено неспроможність вирішити глобальні проблеми в ООН через деструктивну позицію Китаю і росії в Раді Безпеки.

Глави МЗС G7 заявили, що мир і стабільність між Китаєм і Тайванем є «незамінним елементом безпеки та процвітання в міжнародному співтоваристві», і закликали до «мирного вирішення проблем між берегами протоки».

Читайте також: Японія і надалі підтримуватиме Україну у протидії російській агресії - глава МЗС

Комюніке також закликало Китай «утриматися від погроз, примусу, залякування або застосування сили» в Східному і Південно-Китайському морях і не нарощувати «військову діяльність у регіоні».

Як повідомляв Укрінформ, США, Велика Британія, Франція, Канада і Японія оголосили про створення альянсу для витіснення росії зі світового ринку ядерного палива.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-