Зеленський у річницю Чорнобильської катастрофи закликає світ тиснути на РФ для звільнення ЗАЕС

Зеленський у річницю Чорнобильської катастрофи закликає світ тиснути на РФ для звільнення ЗАЕС

Укрінформ
Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, що смертельні загрози можуть постати дуже швидко.

Про це у Телеграмі заявив Президент Володимир Зеленський з нагоди 38-х роковин Чорнобильської катастрофи, передає Укрінформ.

Відео: Офіційний канал Президента України

«Радіація не визнає кордонів та не розрізняє державних прапорів. Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть постати смертельні загрози. Десятки тисяч людей ціною свого здоров’я та життя зупинили розростання Чорнобильської катастрофи та ліквідовували її страшні наслідки в 1986 році й роки потому», - зазначив Президент.

Він наголосив на необхідності захисту всіх атомних об’єктів в Україні від російських ударів.

Президент нагадав, що після повномасштабного вторгнення РФ Чорнобильська атомна станція перебувала в окупації 35 днів: «Російські солдати розграбували лабораторії, взяли в полон охорону й знущалися з персоналу, використовували її для розгортання подальших воєнних дій».

Крім того, вже 785 днів найбільша у Європі Запорізька атомна станція перебуває в заручниках у російських терористів.

«І це обов’язок усього світу – тиснути на Росію так, щоб ЗАЕС була звільнена й повернута під повний контроль України та щоб усі атомні об’єкти в Україні були убезпечені від російських ударів. Лише це гарантуватиме, що світ не зазнає нових радіаційних катастроф – саме того, чим загрожує кожен день перебування російських окупантів на ЗАЕС», - заявив Президент.

Він підкреслив: «Пам’ятаємо силу й відданість людей, які рятували життя у 1986 році. Цінуємо кожного, хто допомагає захищати життя зараз».

Читайте також: Повернення ЗАЕС під контроль України мінімізує ризики ядерної аварії - Євросоюз

Як повідомлялося, сьогодні виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.

26 квітня 1986 року о 01.23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Читайте також: Чорнобильська катастрофа, Запорізька АЕС і окупанти. Як боротися з ядерним ексгібіціонізмом росіян?

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-