У Німеччині мало знають про ціну, яку заплатила Україна в Другій світовій - генконсул
На цьому у коментарі агентству dpa наголосила генеральний консул України в Гамбурзі Ірина Тибінка, передає Укрінформ.
За словами дипломата, навіть через майже 80 років переважна більшість німецького населення через брак інформації не розуміє глибокої травми, завданої Україні у Другій світовій війні, і немає жодного визнання високої ціни, яку заплатив український народ. І це – в країні, яка по суті є творцем такого поняття, як повоєнна культура пам’яті та головним виконавцем історичної справедливості, наголосила генконсул. А німецькі історики зазвичай згадували про українців лише у зв’язку з колабораціонізмом з нацистською Німеччиною, а образ мученика і переможця віддають Росії.
«Пам’ять про українських жертв Другої світової війни досі відсутня в підручниках історії в німецьких школах», – зауважила Тибінка.
Вона нагадала про понад 8 мільйонів убитих українців, 2,5 мільйона українських примусових робітників, тисячі українців, удостоєних звання «Праведники народів світу» за допомогу переслідуваним євреям, про чотири роки найжорстокіших боїв на українській землі та повністю зруйновані міста та села. Все це, підкреслила генконсул, потребує пам'яті та вшанування.
«Особливо зараз, коли свідки війни один за одним відходять від нас, а новий ворог намагається знищити український народ, часто використовуючи старі методи», – підкреслила Тибінка.
У коментарі Укрінформу глава дипмісії також сказала, що українська сторона вітає плани створення Меморіалу концентраційного табору Нойенгамме та відновлення історичної справедливості щодо українців, які були закатовані та вбиті в цьому концтаборі, і дуже сподівається, що на їх реалізацію не знадобиться багато років, адже ці плани вже запізнилися на багато десятиліть.
«Російська війна є яскравим прикладом того, наскільки важливі правда, чесність і широке поширення культури пам’яті для мирного співіснування людства. Саме через російську агресію зараз Європа переживає те, про що попереджав філософ Джордж Сантаяна: «Ті, хто не знає історії, приречені на її повторення». Саме режим Путіна використовує незнання історії своїм населенням, спотворює факти та використовує гасла Другої світової війни для виправдання власних воєнних злочинів», - підкреслила Тибінка.
За участі генконсула в Ратуші Гамбурга 8 травня пройшов захід на згадку «визволених і визволителів». Ірина Тибінка з колегами та громадою також поклали сьогодні вінок і квіти до поховання жертв різних націй на Ольсдорфському цвинтарі та помолилися за усіх наших загиблих.
Кілька днів тому Генконсульство запропонувало місцевому осередку Українського Пласту Plast Hamburg заопікуватися наведенням ладу навколо поховання жертв різних націй часів ІІ Світової війни, що знаходиться на найбільшому кладовищі Європи - в гамбурзькому Ольсдорфі. На могильних плитах багато українських прізвищ. Деяким з похованих не виповнилося й 17-18 років.
Поряд знаходиться й загальна могила, у якій поховано близько 150 дівчат - примусових робітниць. Усе, що про них відомо, це те, що вони були віком від 14 до 25 років.
Пласт з готовністю відгукнувся на цю ініціативу.
Фото: Jonas Walzberg/dpa