Більш як пів сотні країн підтримали Україну у зв'язку з засіданням Радбезу ООН, яке скликала Росія

Більш як пів сотні країн підтримали Україну у зв'язку з засіданням Радбезу ООН, яке скликала Росія

Заява
Укрінформ
Росія скликала у вівторок Радбез ООН з питань багатостороннього співробітництва, аби відвернути увагу міжнародної спільноти від кричущих порушень Москвою Статуту ООН та її зловживань у Раді Безпеки.

Як передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, про це йдеться в заяві більш як півсотні країн, у тому числі України, яку зачитав перед засіданням РБ український постпред при ООН Сергій Кислиця.

Автори заяви вкотре засуджують агресію Російської Федерації проти України і підтверджують непохитну підтримку політичної незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і закликають РФ вивести свої війська з української території.

Читайте також: Україна вже пів року інформує Радбез ООН про порушення санкцій Росією та КНДР - Кислиця

«У справжньому дусі багатостороннього та міжнародного співробітництва ми підтримуємо міжнародні зусилля, спрямовані на досягнення миру відповідно до міжнародного права, як це було представлено на Саміті з питань миру в Україні, що відбувся у Швейцарії», – йдеться в заяві.

Також країни, що підписали заяву, засуджують пряму військову підтримку, яку надають Росії КНДР у порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, а також Іран. Вказано, що Білорусь продовжує надавати свою територію та інфраструктуру в розпорядження Росії.

«Ми закликаємо всі держави-члени ООН, які надають матеріальну підтримку воєнним зусиллям Росії, у тому числі матеріали подвійного призначення, такі як компоненти зброї, обладнання та сировина, припинити будь-яку матеріальну й політичну підтримку воєнних зусиль Росії», – ідеться в заяві.

Документ вітає нещодавнє ухвалення резолюції Генасамблеї ООН «Безпека та захищеність ядерних об'єктів України, включаючи Запорізьку атомну електростанцію» та підтверджує нагальну вимогу до РФ вивести свій військовий та інший несанкціонований персонал із ЗАЕС і негайно повернути станцію під повний контроль України для забезпечення її безпечної та надійної експлуатації.

Читайте також: Важливий інструмент для України: МЗС відреагувало на ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції про ЗАЕС

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок засідання Ради Безпеки ООН, яке розглядає різні аспекти багатосторонньої міжнародної співпраці, веде міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Він перебуває 16–17 липня у штаб-квартирі ООН, користуючись тим, що Росія головує цього місяця в Радбезі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-