
Країни ЄС готові надати Україні додаткову підтримку - висновок Спеціальної Євроради
Як повідомляє Укрінформ, резолюція, що була прийнята по Україні за підсумками європейського саміту, оприлюднена на сайті Європейської ради.
«Європейська Рада переглянула роботу з надання військової підтримки для Україні. На додаток до коштів, уже виділених для України на цей рік, Рада вітає готовність держав-членів терміново активізувати зусилля для задоволення нагальних військових й оборонних потреб України, зокрема, шляхом постачання систем протиповітряної оборони, боєприпасів і ракет, забезпечення необхідного навчання та обладнання для українських бригад, а також інші потреби, які Україна може мати», - йдеться у документі.
У цьому контексті європейські лідери зробили наголос на важливості Військової допоміжної місії ЄС в Україні (EUMAM Ukraine), та закликали високу представницю ЄС до активної координації ініціатив з допомоги, включаючи компонент фінансування на військові потреби в рамках кредитної програми G7 (ERA).
«У світлі переговорів щодо широкого, справедливого та тривалого миру, Європейський Союз та його країни-члени готові надалі робити внесок у безпекові гарантії на основі властивої їм компетенції та спроможностей, у відповідності з міжнародним правом, включаючи вивчення можливого використання інструментів Спільної безпекової та оборонної політики (CSDP). Гарантії безпеки мають вживатися разом з Україною, разом із близькими за переконаннями партнерами, а також з НАТО», - наголошується в резолюції саміту.
Європейська рада підтвердила законне право України обирати власне майбутнє, на основі Хартії ООН та міжнародного права. У цьому зв’язку ЄС інтенсифікує роботу з підтримки України у реформах на шляху до членства в Європейському Союзі.
При цьому, як зазначається в документі, ЄС продовжує надавати Україні регулярну та передбачувану фінансову допомогу, яка лише протягом 2025 року сягне 30,6 мільярда євро, включаючи виплати з Українського фонду в багаторічному бюджеті ЄС (12.5 мільярда євро), а також кредитні програми за ініціативою G7, які обслуговуються за рахунок заморожених російських коштів (18,1 мільярда євро).
Як вже повідомлялося, 6 березня в Брюсселі відбулася зустріч Спеціальної Європейської ради, під час якої глави держав та урядів країн ЄС розглянули шляхи для зміцнення європейської оборони та для нарощування допомоги для України, у контексті заяв та дій адміністрації США щодо зменшення внеску цієї країни у європейську безпеку та військової підтримки для України.