Дві життєві історії - громадської активістки і поета з Вінниці - дають чітке розуміння: обмеження існують лише в людській уяві
Ми часто обмежуємо себе самі - у думках, вчинках. Нами керує страх, невпевненість у власних силах. "Безбар'єрність свідомості" - їх кредо і тому вони успішні. Дві життєві історії - громадської активістки і поета з Вінниці - дають чітке розуміння: обмеження існують лише в людській уяві. Те, що ти є у цьому світі - вже щастя і "крила" для звершень. Як у Євангелії - "Все підвладне тим, у кого є віра!". Віра у себе і людей…
ГАРМОНІЯ СВІТУ - В ДОСТУПНОСТІ
Раїса Панасюк народилась у селі Хмільницького району на Вінниччині. Лише п'ять перших років життя вона ходила. Якось, граючись у дворі із подругою, зламала ногу. До інвалідного візка - ще чотири переломи. "Допоки ти дитина, ще не дуже усвідомлюєш свій стан. Так, у лікарні інші діти бігають, ти з ліжка встати не можеш, але ж із тобою розмовляють, граються. Трохи дошкуляв фізичний біль, проте, коли поруч - мама, рідні - нічого не страшно", - пригадує Раїса.
Через пару років мами не стало - померла від раку. Ще одним життєвим випробуванням став "вирок" учителів місцевої школи: вмієш читати, писати, рахувати - тобі на життя вистачить. "Це було як ляпас. Я вперше усвідомила, що - "не така". Не могла зрозуміти, чому навчання для мене недоступне - дуже прагнула пізнати інший світ. Дякувати батькові - не зневажив моє бажання і віддав до інтернату", - ділиться співрозмовниця.
В інтернаті швидко адаптувалась, знайшла "точки опори": друзі, навчання, спільне дозвілля, яким завантажували вчителі-вихователі, забирало весь час і відганяло негативні думки. Тут прийшло і перше кохання…