Зараз всі антикорупційні прокурори - під пильною увагою, і будь-який ганебний вчинок матиме ефект бомби
Склалася ситуація, коли всі погоджуються, що корупція - наше найбільше зло, і з нею треба боротися, але грошей на це не дають. З такими зарплатами я не зможу мотивувати людей, які займатимуться мільярдними аферами. Що я скажу? Хлопці, ви будете отримувати 7 тисяч, але будьте чесними? Це при тому, що зараз всі антикорупційні прокурори під пильною увагою, і будь-який ганебний вчинок матиме ефект бомби.
- Як розцінюєте таку фінансову політику уряду по відношенню до САП?
- Як небажання боротися з корупцією. Коли на повну силу запрацюють НАБУ і САП, почнеться ланцюгова реакція... Напевно, хтось не хоче, щоб ми цим займалися. Знаєте, фактично, весь склад Кабміну - це наші потенційні клієнти. Всі. Від прем'єра і міністрів, до їх замів, розумієте? Ніхто не хоче фінансувати створення власної шибениці! Але є тиск Європи, є тиск Штатів і треба показувати, що щось робиться.
- На вашу думку, хто конкретно за це відповідальний?
- У рішеннях Кабміну є одна особливість: там, де відповідають колегіально, не відповідає ніхто, бо завжди можна перевести стрілки на когось іншого.
- А яка ситуація з фінансуванням місцевих прокуратур, які нещодавно реформували?
- У новому законі прописано, що рядовий працівник місцевої прокуратури повинен отримувати не менше 12 мінімальних зарплат. Тобто близько 14 тисяч гривень. Під час конкурсного відбору кандидатів мотивували високими зарплатами, але переможці з 1 січня, як і раніше, отримуватимуть ті самі 3-4 тисячі.
У проекті Держбюджету на 2016 рік для Генпрокуратури передбачено 3 мільярди 145 тисяч 274 гривні - при потребі у 10 мільярдів, тобто лише 30 відсотків.
З цього стає очевидним, що новий закон «Про прокуратуру» не діє, і нам нема чим мотивувати місцевих прокурорів для боротьби з корупцією.