- Так. Але Московський патріархат не впливає на ці всі соціальні фактори, а щодо війни, то цікаво, що в Україні він її вважає "священною", бо це війна т. зв. "руского міра" - тобто православної версії російського шовінізму. Тут ідеться властиво про намагання президента Путіна розіграти карту "захисника християнства" і його цінностей у світі, притягнувши таким чином стривожених консерваторів Європи і Америки, як також і декого із мусульманських кіл. У різних європейських країнах вже спостерігаємо сильну симпатію до нового царя Росії. Відомо, що в Росії через церковну ідеологію "руского міра" РФ сакралізує сама себе, свою злочинну владу. Так само, як і у випадку Кубинської зустрічі, буде йти намагання виправдати війну з Україною і рештою світу через свого роду священний союз із Папою Римським, який переважно представлявся і далі представляється в усіх кіосках церковної літератури РПЦ, як майже Антихрист. Тож, основною темою переговорів між Московським патріархатом і Римським престолом під час зустрічі папи і патріарха буде перемога на війні, яку на полі бою Росія програє. Війна йде мінімум на два фронти - так звана АТО і УПЦ МП. Вона програє її і в АТО, і в особі УПЦ МП. Тож, Україна та УГКЦ будуть згадуватися.
- Коли в Україну в 90-х приїжджав спочилий Іоанн Павло II, то це була грандіозна подія. Київський стадіон не зміг вмістити всіх бажаючих. Але нинішня поведінка і риторика святішого Отця розчаровує його власну паству на Західній Україні. Я на дуже багатьох акаунтах читала відгуки греко-католиків, що вони засмучені поведінкою папи. Вам не здається, що Ватикан, хоч і є держава із своєю дипломатією, але має зважати на думку своїх чад?
- Римо-католицька церква має півтора мільярда вірних, і, вибачте, що так говорю, але 6 мільйонів нас греко-католиків - це є малесенький процент, на почуття яких хоч і зважають, але зважають і на інші геополітичні церковні цілі, які римському престолу необхідно досягти.
- Знаєте, я згадую зараз, як Ватикан товаришував із радянськими лідерами, така була у них дипломатична гармонія та порозуміння. Ну хіба можна так зараз?
- Розумію вашу аналогію нинішньої східної політики Римського престолу із тою, яка була в радянські часи. Скажімо, патріарх Йосиф Сліпий, який приїхав до Риму з Радянського Союзу, вважав себе "в'язнем Ватикану". Він тоді з одного ув'язнення перейшов у друге ув'язнення, не мав права публічно виступати, розповідати про Радянський союз, давати інтерв'ю.