Українська ідентичність - справжній феномен сучасної історії однієї з європейських країн
На мої плани також мало вплив знайомство з українським тележурналістом та письменником Юрієм Макаровим. З ним я дружу понад 10 років. Два роки тому я мав із Макаровим та письменником Андрієм Курковим розмову в Парижі під час Літературного салону. Обидва є російськомовними, мають російське коріння, але вважають себе українцями. За їхніми словами, звичка жити останні понад 20 років в одній країні, поділяючи спільні цінності, зробила їх, колишніх адептів СРСР, українцями. Це багато в чому змінило хід моїх думок та мої плани. Я вирішив взятися за проект про українську ідентичність. Адже це справжній феномен сучасної історії однієї з європейських країн.
Наприклад, мій рід має вікову історію, мій прадід був італійцем, а решта французи. Питання ідентичності - це для мене дуже стабільне поняття. У мігрантів - це щось інше. І сьогодні ми можемо стати свідками народження цілої нації. Коли багато людей, раптом, розуміють, що вони належать до української нації. І насправді, я був в Україні 14 разів, упродовж 21 місяця відвідав 12 різних міст. І спілкуючись з місцевими мешканцями різних соціальних груп, етнічного походження, я зрозумів, що ваш народ знайшов свою ідентичніть. Я вирішив взятися за цю тему, яку як режисер не маю права ігнорувати.
- Я був дуже вражений цим явищем. Нічого подібного я ніколи не зустрічав у своєму житті. Я цілком уявив для себе одну з рис української ідентичності - віра в себе, свободу. Мабуть українці, через недоліки всіх урядів, більше розраховують лише на себе і роблять те, на що неспроможна держава. І це надзвичайно. Я познайомився з багатьома українцями, які є частиною волонтерського руху і досі вражений силою їхнього духу, тим, що вони дбають більше про інших, ніж про себе. Спостерігаючи за цими людьми, я з оптимізмом дивлюся на майбутнє України.
- На жаль, я не потрапив на прем'єру, але я обов'язково перегляну фільм. Мені дуже цікава ця тема. Власне я сам познайомився з волонтерами з Донбасу, які мешкають у багатьох українських містах. Мене здивувало, що луганчани та дончани є великими патріотами України. Мені здається, що попри тяжкі наслідки війни в Україні, мільйон переселенців, чисельні жертви війни, економічні втрати, втрату території, така ситуація насправді допомогла українцям. Вона дозволила багатьом людям зрозуміти себе та свою країну.