Нарешті ми на території України! - перші слова Солошенка й Афанасьєва в літаку
Про це написав на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Президента України Святослав Цеголко.
"Нарешті ми на території України! - перші слова Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва в українському військовому літаку. Вилітаємо з Москви до Києва", - написав Цеголко, оприлюднивши фото українських звільнених політв'язнів на борту літака.
При цьому Цеголко зауважив, що усі подробиці для преси щодо звільнення Солошенка і Афанасьєва повідомлять у прес-службі Адміністрації Президента.
Народний депутат Ірина Геращенко також оприлюднила у Facebook фото з українцями Юрієм Солошенком і Геннадієм Афанасьєвим, які були звільнені з російського ув'язнення і вилітають з Москви до Києва.
"Вже в літаку! Всі подробиці цього чудового дня за кілька годин. Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв вилітають до Києва. Доручення президента виконано. Ще двоє наших українців звільнено. Ми з Цеголко і усіма причетними щасливі!", - зазначила вона.
Раніше Президент Петро Порошенко повідомив, що Солошенко та Афанасьєв уже перебувають на борту українського літака і вилітають з Москви до України. Цю інформацію підтвердив і Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Геннадій Афанасьєв - один з кримських активістів, який під час окупації Криму підтримував рух за єдину Україну, брав участь в акціях протесту.
Афанасьєва затримали 9 травня 2014 року в Сімферополі як фігуранта сфабрикованої ФСБ справи Сєнцова-Кольченка, відомої також як справа «кримських терористів». 24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московський міський суд визнав Геннадія Афанасьєва винним в тероризмі і засудив до 7 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.
Юрій Солошенко - український пенсіонер, екс-директор полтавського оборонного заводу «Знамя».
Солошенка затримали 5 серпня 2014 року у Москві, куди він приїхав на запрошення свого давнього російського колеги по роботі. Під час затримання у Солошенка вилучили 6 тис. доларів США, які, на думку російських слідчих, мали бути витрачені на придбання секретних виробів. Солошенка звинувачували, що він завербований «фашистським режимом» та збирався вивозити з російського заводу секретне обладнання.
14 жовтня 2015 року Мосміськсуд засудив Юрія Солошенка до шести років колонії суворого режиму за шпигунство проти Росії.