Геращенко пропонує створити Національний парк "Холодний Яр"
Про це вона написала у Фейсбуці.
"Це дуже важливо! Апеляційний суд нарешті повністю реабілітував засуджених Совєтами отаманів Холодного Яру. Це важливе рішення з точки зору історичної справедливості. Тепер для черкаської і чигиринської влади справа честі - створити на місці історичних подій Національний парк " Холодний Яр", що сприятиме розвитку туризму в регіоні і вивченню українцями та нашими гостями правдивих і великих сторінок історії України", - написала Геращенко.
Вона зазначила, що реабілітація холодноярських отаманів важлива для неї і в особистісному вимірі як для черкащанки. "Мої родичі жили в Медведівці і Мельниках, моя двоюрідна сестра - з родини братів Чучупак", - зазначила Геращенко.
Водночас вона зауважила, що їй "дуже соромно і гірко", що деякі місцеві чиновники, особливо на районному рівні, в тому числі члени БПП, не просто саботують цю ініціативу, а блокують її, та ще й накручують проти Національного парку місцевих жителів.
"Навіщо місцеві чиновники і депутати всіх мастей місцевих рад це роблять? Відповідь одна - ліс залишається їх угіддями, де можна красти, вирубувати, смітити, перетворюючи його на занедбану територію. Тим часом через таких горе-чиновників і депутатів Україна залишається аутсайдером в Європі по кількості Національних парків і заповідників. Хіба ті, хто нищать Холодний Яр, гідні пам'яті великих отаманів?" - зазначила віце-спікер.
Як повідомляв Укрінформ, Апеляційний суд Київської області 18 жовтня реабілітував холодноярських отаманів, які боролися за незалежність України і загинули під час спроби звільнення з Лук'янівської в'язниці, Ларіона Загороднього, Мефодія Голика-Залізняка, Дениса Гупала, Юрія Дроботківського, козаків Олексія Добровольського, Тимофія Компанійця, Івана Ляшенка, Василя Ткаченка, члена Холодноярського повстанського комітету Григорія Яковенка, Костянтина Здобудь-Волю та Леоніда Мушкета.
Холодноярська Респyбліка проіснувала з 1919 по 1922 роки на землях у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринський район Черкаської області). 2 лютого 1923 року холодноярців, які боролися за незалежність України та проти радянської окупації, засудили до розстрілу. 9 лютого 1923 року о 8.30 у Лук'янівській в'язниці м. Києва засуджені підняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій, під час якого повстанці загинули.