У навчаннях ми остаточно відійшли від формалізму та перестраховок, які були своєрідною «візитівкою» пострадянської армії
- Ця «солдатська пошта», як ви кажете, дещо перебільшує, як завжди. Хоча у цьому вислові є певна логіка. Бойові бригади перебувають на фронті за принципом ротації, тож після відведення від лінії зіткнення такі частини в обов’язковому порядку мають проходити етап відновлення та відпочинку.
Зрозуміло, що війська, як правило, повертаються у місця постійної дислокації, люди мають повернутися до нормального ритму життя, побути з родинами. Але це не виключає того, що ці бойові частини мають пройти етап доукомплектування, за необхідності, та бойового злагодження. Цю мету можна досягти лише одним шляхом – під час навчань, на полігонах та у навчальних центрах.
Це правда, що нині значно зросла інтенсивність бойової підготовки, особливо у порівнянні з передвоєним часом. Якщо у 2013-2014 роках у Збройних силах України не відбулося жодного бригадного тактичного навчання, то в 2015 році таких навчань відбулося вже 12. У поточному році, який ще не завершено, проведено 20 навчань бригадного рівня.
Хотів би звернути вашу увагу на те, що змінилася не лише кількість навчань – змінилася їх якість. Ми остаточно відійшли від формалізму та перестраховок, які були своєрідною «візитівкою» пострадянської армії. Нині все по-справжньому. Якщо форсуємо – то справжню перешкоду, таку, як Дніпро, на відстань до 5 кілометрів. Якщо здійснюється марш техніки – то без «регулювальників», виключно по картах і виключно на місцевості, із виходом у заданий район та із зайняттям визначених позицій.
Крім того, більша частина цих навчань були поєднані єдиним замислом, єдиним сценарієм, і проводилися на території всієї країни. Так відбувалося під час навчань «Літня гроза» та «Південний вітер» 2016 року, в ході яких були залучені практично всі види Збройних сил, всі органи військового управління. Все це відбувалося у тісній взаємодії із органами місцевого самоврядування, які відпрацьовували взаємодію із військовими підрозділами та організацію заходів територіальної оборони.
Зрозуміло, що все це – не примха військового керівництва. Країна перебуває у стані війни, протистоїть агресії потужного ворога, тож нам нікого не доводиться переконувати у необхідності бойового злагодження та навчання.