ДСНС дала поради щодо заходів безпеки на Великдень
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ заявив заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Державної служби України з надзвичайних ситуацій Анатолій Шкарбута.
«Духовенство у першу чергу має обстежити свої культові заклади, забезпечити пожежну безпеку цих закладів, і розробити та відпрацювати інструкції щодо дій у випадку НС. Саме це і є запорукою зменшення ризиків надзвичайних ситуацій і пожеж. Потрібно найбільшу увагу приділити тим місцям, де користуються відкритим вогнем – це підсвічники тощо», - заявив Шкарбута. За його словами, біля них мають бути у наявності первинні засоби пожежогасіння.
Пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий зазначив, що у храмах потрібно дотримуватися правил поводження із відкритим вогнем – свічки потрібно встановлювати мінімум на відстані 1 метра від горючих основ. Він поінформував, що підсвічники мають бути міцно зафіксованими, щоб свічка не впала і не призвела до пожежі.
«Також духовенство має вживати заходів щодо того, щоб не було великого натовпу і хаосу саме у цих (релігійних – ред.) місцях. Що стосується громадян, то тут правила (безпеки – ред.) теж прості: потрібно бути дуже обачними з джерелами відкритого вогню – це лампадки, свічки, і уникати натовпу та хаосу, а також дотримуватися тих рекомендацій, яких священики надають громадянам», - сказав Шкарбута.
Хорунжий наголосив, що кожна особа перед тим, як відвідувати ту чи іншу церкву, культову споруду, храм тощо, має ознайомитися із інформацією про те, де знаходиться найближче укриття, наприклад, у застосунку «Дія», щоб за потреби перечекати повітряну тривогу.
Окремо пресофіцер ДСНС зазначив, що після святкувань Великодня в Україні фактично через тиждень наступають поминальні дні.
«І перш ніж іти на цвинтар, громадянам потрібно дізнатися у місцевих органів влади, чи було проведене обстеження того чи іншого цвинтаря на наявність ВНП. Тобто, громадяни мають переконатися, що там немає ВНП. Місцеві органи влади мають цю інформацію і знають, які цвинтарі є безпечними для перебування там людей», - поінформував Хорунжий.
Як повідомлялося, Національна поліція очікує, що на Великдень до храмів прийдуть більше 10 мільйонів вірян.