Уряд схвалив Національну стратегію протимінної діяльності
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Ухвалений документ визначає три стратегічні цілі:
- звільнення територій від вибухонебезпечних предметів для їхнього безпечного і продуктивного використання;
- зниження впливу вибухонебезпечних предметів на життя та здоров’я населення;
- розбудова системи управління протимінною діяльністю.
Операційним планом визначено детальний перелік заходів на 2024 - 2026 роки. Такі плани ухвалюють раз на три роки.
«Сьогодні ми затвердили програмний документ, який визначає основні напрями і завдання державної політики у сфері протимінної діяльності. Ми маємо перелік кроків та показників, яких маємо досягнути, щоб у перспективі 10 років знизити вплив вибухонебезпечних предметів на життя людей та економіку України. Важливо, що частина завдань, прописаних у Стратегії, уже в роботі», – прокоментувала перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Вона нагадала, що в Україні вже запустили програму компенсацій за розмінування сільгоспземель, уніфікували процедуру сертифікації операторів, а наші партнери закуповують обладнання та техніку для потреб гуманітарного розмінування, у тому числі українського виробництва.
Як наголосили в Мінекономіки, ухвалення Стратегії протимінної діяльності – це один з індикаторів Ukraine Facility, програми фінансової підтримки України з боку Європейського Союзу.
Як повідомлялось, Україна на сьогодні є однією з найзамінованіших країн світу. Наразі обстеження потребують території площею понад 174 тис. кв. км, з яких 14 тис. - це морські акваторії. Площа деокупованих територій, на яких уже триває обстеження, становить 45 тис. кв. км.