Необхідно провести дослідження потреб переселенців - представник омбудсмена

Необхідно провести дослідження потреб переселенців - представник омбудсмена

Ексклюзив
Укрінформ
Щоб уникнути декларативності у Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року, необхідно розробити чіткі заходи та закласти фінансування під них.

Про це в коментарі Укрінформу зазначила представниця уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольга Алтуніна.

"Мені здається, що виважений і чесний підхід у стратегії для ВПО точно б підсилив позиції держави та довіру до неї. Насправді держава дуже багато чого робить. Зокрема, ми сьогодні єдина країна у світі, яка під час наявних військових дій почала виплачувати проміжні репарації. Ми перші, ми взяли на себе цю відповідальність. Тому ми маємо так само вчинити зі стратегією для ВПО - визначити, що найважливіше, розробити чіткі заходи, під них — фінансування, бо без фінансування це буде декларація, а також чітко розписати, хто що має робити. Треба бути відвертими та чесно сказати - на що є ресурс, а на що немає", - сказала вона.

Читайте також: Евакуація залізницею: на Рівненщину прибула найбільша кількість переселенців із Донеччини
Відео дня

Алтуніна зауважила, що наразі розглядаються зміни до Стратегії, однак вони здебільшого стосуються пересування термінів виконання завдань.

"Ми розуміємо, що можна пересунути терміни виконання з 2023 року на 2025 рік. І це можна вічно робити. Заходи мають бути реальними, щоб відбулося досягнення результатів. Також потрібні чіткі індикатори: "досягнемо", "прокомунікуємо", "забезпечимо" - не підходить. Має бути так: якщо ми хочемо навчити ВПО писати грантові заявки для започаткування власної справи, то протягом заходу заявки має написати 300 людей. Тоді буде видно результат", - сказала вона.

Алтуніна підкреслила, що перед розробкою стратегії необхідно провести дослідження серед внутрішніх переселенців щодо їхніх актуальних потреб. Водночас вона підкреслила, що наразі найнагальнішою проблемою є житлове питання. За словами представниці уповноваженого, у цій проблемі варто рухатися в напрямку створення інституту соціального житла.

Як повідомляв Укрінформ, 20 серпня Офіс омбудсмена презентував результати аналізу виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Згідно з ними, на національному рівні з 62 проаналізованих заходів виконані дев'ять, три - виконані, але з порушенням строків, 22 заходи - у процесі виконання. Невиконаними залишаються 18 заходів операційного плану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: