67% українців вважають неприйнятною вимогу Росії відмовитись від членства в НАТО

67% українців вважають неприйнятною вимогу Росії відмовитись від членства в НАТО

Опитування
Укрінформ
Вимогу Росії відмовитись від членства України в НАТО вважають неприйнятною 67% українців, вимогу відмовитися від членства в ЄС - 71%.

Про це під час пресконференції в Укрінформі на тему: «Війна і дипломатія: як українці ставляться до можливих переговорів і гарантій безпеки» повідомила голова напряму «Регіональна безпека і дослідження конфліктів» Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна.

«Ми спостерігаємо, що переважна більшість вважає це неприйнятним. Станом на сьогодні 67% вважають таку вимогу Росії неприйнятною, і Україні не потрібно відмовлятися від членства в НАТО. Для 18% така вимога звучить більш прийнятною», - повідомила Золкіна.

Відео дня

За її словами, вимога відмовитись від членства не лише в НАТО, а й в ЄС, є абсолютно неприйнятною для 71% українців.

«Ця позиція стосовно неприйнятності відмови від Європейської інтеграції - вона об’єднує від молоді до найстаршого покоління всі вікові групи, але при цьому найбільший відсоток тих, хто вважає це неприйнятним для України ми фіксуємо серед наймолодшої частини населення - серед молоді 18-20 років», - повідомила Золкіна.

Читайте також: Більш як половина фінів підтримують вступ України до ЄС

Загальнонаціональне опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 8 по 15 серпня 2024 року. Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Читайте також: Україна не може чекати вступу до НАТО ще 75 років - Кулеба

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: