Близько 60% українських біженців в Австрії не планують повертатися додому

Близько 60% українських біженців в Австрії не планують повертатися додому

Дослідження
Укрінформ
56% українських біженців в Австрії не планують повертатися на Батьківщину, лише 3% мають наразі конкретні плани щодо повернення в Україну.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із посиланням на дані відповідного дослідження Австрійського інтеграційного фонду (ÖIF).

"Плани на майбутнє українських біженців значно змінилися: лише 3% респондентів мають у 2024 році конкретні плани щодо повернення в Україну. Це значно менше, ніж у 2022 (30%) та 2023 (13%) роках. І це контрастує з 56%, які наразі не хочуть повертатися", - йдеться у дослідженні.

Згідно з ним, ще 12% опитаних українських біженців заявили, що хочуть повернутися в Україну в певний момент, а 29% - наразі не знають.

Загалом в Австрії нині проживають близько 78 тисяч українських біженців. Близько 44% опитаних українців заявили, що наразі мають роботу.

"Порівняльні дані з попередніми роками показують чітке зростання серед українських жінок: якщо у 2022 році працювали 10% українських жінок, то у 2023 році цей показник збільшився приблизно до чверті, а у 2024 році становить 43%", - повідомили в ÖIF.

Українські жінки найчастіше працюють у сфері прибирання (23%), торгівлі та дистрибуції (14%), охорони здоров'я (12%) та освіти (11%).

Як зазначається у дослідженні, рівень освіти переміщених українців в Австрії залишається високим: 75% респондентів мають вищу освіту та високу кваліфікацію для широкого кола галузей. Близько половини опитаних хотіли б, щоб їхня кваліфікація була визнана в Австрії, а 12% вже зробили це успішно.

Читайте також: Швейцарія збереже статус захисту для українських біженців до березня 2026 року

Також значно зріс рівень володіння німецькою мовою серед переміщених українок – 35,6% опитаних жінок володіють німецькою мовою на рівні B1 або вищому.

Опитування на замовлення ÖIF проводилося з квітня по травень 2024 року, респондентами стали 1 358 переміщених українців у віці від 18 до 55 років.

Як повідомляв Укрінформ, раніше парламент Австрії ухвалив закон, яка передбачає надання вимушеним переселенцям з України необмеженого доступу до ринку праці за умови виконання низки вимог.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-