В Україні цьогоріч у ДТП загинули майже 2 тисяч осіб - Опендатабот

В Україні цьогоріч у ДТП загинули майже 2 тисяч осіб - Опендатабот

Інфографіка
Укрінформ
В Україні з початку цього року у ДТП загинули майже 2 тисячі осіб, ще майже 21 тисяча громадян травмувалися у дорожніх аваріях.

Про це повідомляє платформа Опендатабот, передає Укрінформ.

«Майже 2 тисячі людей загинули, а ще майже 21 тисяча була травмована у ДТП від початку року. Найбільше аварій трапилось у Києві, на Дніпропетровщині та Одещині. А найнебезпечнішими автодорогами за кількістю ДТП наразі є M-06 Київ - Чоп та М-30 Стрий - Умань - Дніпро - Ізварине. Більшість ДТП з постраждалими - 80% - трапляється у населених пунктах, ще 15% аварій трапилося на автодорогах державного значення», - поінформувала платформа.

Відповідно до оприлюднених даних, кількість ДТП із постраждалими цьогоріч зросла на 11% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У пресслужбі заявили, що цьогоріч у населених пунктах аварій побільшало на 13%, і при цьому кількість ДТП на трасах залишилася майже незмінною.

«Найбільша кількість ДТП з постраждалими зафіксована у Києві — 1 393 аварії. Наслідують населені пункти на Дніпропетровщині та Одещині: друге та третє місця з 1 350 та 1 148 дорожніх пригод відповідно. Саме на Одещині кількість аварій цьогоріч рекордно зросла — аж на 40%, порівняно з аналогічним періодом торік. А кількість загиблих у цьому регіоні взагалі збільшилася на 70%», - зазначили аналітики.

За інформацією платформи, найбільш небезпечною автодорогою вже не перший рік залишається траса M-06 Київ - Чоп, на ній було зафіксовано 292 ДТП з постраждалими за 8 місяців 2024 року.

«Наслідує траса М-30 Стрий - Умань - Дніпро - Ізварине, де зареєстровано 291 ДТП. До трійки доріг, де трапляється найбільше аварій, також потрапила траса M-03 Київ - Харків - Довжанський: 156 ДТП з постраждалими», - заявили у пресслужбі.

Зазначається, що майже половина аварій в Україні стається через перевищення швидкості руху (39,9% ДТП). У топі причин ДТП також порушення правил маневрування (23%) та порушення правил проїзду перехресть (9,6%).

Читайте також: На Київщині легковик виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з іншим авто, є загиблі та постраждалі

До інших причин ДТП в Україні відносяться: порушення правил проїзду пішохідних переходів (6,8%), недотримання дистанції (5,3%), кермування у стані сп‘яніння (4,0%), перехід пішоходів у невстановленому місці (2,4%), виїзд на смугу зустрічного руху (1,7%), порушення правил обгону (1,4%).

За даними платформи, 5,8% ДТП від загальної кількості аварій сталися через інші причини.

Як повідомляв Укрінформ, на Рівненщині 28 вересня на трасі Київ - Ковель - Ягодин у блокпост врізалась наповнена газом автоцистерна. У результаті ДТП один поліцейський загинув, іще один правоохоронець та військовий були травмовані.

Водій, який на блокпосту на Рівненщині на смерть збив поліцейського, на час слідства перебуватиме під вартою.

Фото ілюстративне / Нацполіція

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-