Мінсоцполітики анонсує нову систему соцстрахування - єПотенціал
Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі міністерства.
"У межах комплексної реформи соціальної підтримки людини, яка зазнала травми чи хвороби, Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування - єПотенціал", - ідеться у повідомленні.
Зазначається, що команда міністерства розробила проєкт закону, який уже винесено на обговорення. Законопроєкт передбачає низку змін.
Так, замість МСЕК інвалідність буде встановлюватися за висновками мультидисциплінарних команд із використанням цифрових інструментів. А для визначення заходів підтримки буде проводитися оцінка працездатності.
Для людей, чиє здоровʼя зазнало істотних втрат і які втратили працездатність, страхові виплати стануть більшими. А якщо після реабілітації людина спроможна працювати й утримувати себе самостійно, держава надасть максимальну допомогу - в безкоштовних ліках, допоміжних засобах реабілітації, соціальних послугах, працевлаштуванні тощо.
Крім того, законопроєкт подовжує захист людини від звільнення через непрацездатність понад нинішні 4 місяці і дає їй можливість оплачувано відновлювати своє здоров'я та проходити реабілітацію більше як рік.
Передбачається збільшити страхову виплату під час реабілітації (реабілітаційний лікарняний типу Б) до 70-100% середньої заробітної плати.
У законопроєкті закріплено можливість працювати частково, якщо реабілітація амбулаторна, зі збереженням лікарняних реабілітаційних виплат.
Крім того, розмежовуються статуси інвалідності і працездатності. При цьому сам статус інвалідності залишається без змін, наголосили в міністерстві.
"Реформа не передбачає зменшення жодних виплат чи соціальних гарантій. Люди, які отримують пенсії по інвалідності, продовжуватимуть отримувати всі належні виплати в повному обсязі", - заявили в міністерстві.
Очікується, що впровадження електронного кейс-менеджменту, що поєднає соціальні та медичні дані, зробить процеси підтримки більш прозорими та оперативними, а також допоможе зменшити бюрократію.
Як повідомлялось, на виконання рішення РНБО МОЗ вирішив ліквідувати Центральну МСЕК до 27 жовтня. Її функції виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
Верховна Рада 29 жовтня підтримала у в цілому закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. Згідно з документом, медико-соціальну експертизу проводитимуть комісії першого, другого та інших рівнів відповідно до розподілу, визначеного Кабінетом міністрів.