Російські загарбники зруйнували або пошкодили 630 культових споруд в Україні - експерт

Російські загарбники зруйнували або пошкодили 630 культових споруд в Україні - експерт

Укрінформ
Під час повномасштабної війни російські загарбники зруйнували або пошкодили 630 культових споруд в Україні та вбили понад 40 священників і пасторів.

Про це сказав голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський під час пресконференції в Укрінформі.

"Під час цієї війни було вбито понад 40 священників і пасторів, а 630 культових споруд зруйновано або пошкоджено. Зафіксовано також випадки викрадення священнослужителів, як, наприклад, у Херсонській області, де 14 лютого викрали священника Православної церкви України Степана Подольчака", - поінформував Єленський.

Відео дня

Він зазначив, що Росія є однією з країн, де релігійні свободи найсуворіше обмежуються, і те, що відбувається на окупованих територіях, взагалі не піддається жодному правовому визначенню.

За словами очільника ДЕСС, Російська православна церква активно переслідує релігійні організації, що не підпорядковуються її юрисдикції.

"Коли РФ заявляє про своє прагнення захистити Українську православну церкву, то в першу чергу її слід захищати саме від Росії. Під час війни було вбито 14 священників цієї церкви, понад 100 храмів зруйновано, а майже 200 пошкоджено", - сказав Єленський.

Читайте також: Руйнування храму Петра Могили в Маріуполі є культурним геноцидом - Точицький

Він нагадав, що у серпні було ухвалено закон про припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою. Російська православна церква прямо заявила про свою участь у війні проти України, тож цей закон спрямований на захист української ідентичності та державності від впливу цієї церкви.

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 серпня ухвалила закон №8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.

За даними пресслужби СБУ, від початку повномасштабного вторгнення РФ відкрито кримінальні провадження щодо понад 100 священнослужителів УПЦ (МП), майже 50 із них уже повідомлено про підозру, а 26 отримали судові вироки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-