Пік захворюваності на ГРВІ та грип очікується у лютому - Кузін
Про це в коментарі Укрінформу повідомив заступник міністра охорони здоровʼя - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
"До нового року найчастіше ми бачимо домінування ковіду, а починаючи з лютого йде поступове підвищення захворюваності на грип. Тому ми очікуємо, що наприкінці січня і максимум до середини лютого 2025 року в нас будуть зростати рівні захворюваності на грип, і це буде основною причиною захворювання серед українців. Пікові показники захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції - в середині лютого з поступовим спаданням аж до квітня 2025 року. Потім... ми прогнозуємо все ж таки превалювання ковіду, і за попередніми прогнозами, впродовж літнього періоду буде циркулювати "Омікрон", - сказав Кузін.
Він зазначив, що нині показники захворюваності по регіонах не викликають занепокоєння.
"Якщо порівнювати 2025-й з минулим роком, а точніше з минулим епідемічним сезоном, то в цьому році ми фіксуємо загальні показники захворюваності (на грип, ГРВІ та COVID-19 - ред.) майже на 20% нижчі... В новорічний період щотижня у нас хворіє близько 100 тисяч осіб, і майже половина - це діти, тому що вони найбільш соціалізовані, найбільш активно комунікують одне з одним", - зауважив головний держсанлікар.
За його словами, половина всіх випадків госпіталізації через грип, ГРВІ та COVID-19 припадає на дітей.
Згідно з даними, які навів головний держсанлікар, за тиждень у середньому госпіталізують через ускладнення близько 3 тисяч пацієнтів. Переважно це ті, хто має супутні неінфекційні захворювання. Потреба в кисневій підтримці таких пацієнтів зараз незначна, сказав Кузін.
"Потреба в кисневій підтримці може виникати у пацієнтів з імунокомпрометованим статусом, які мають онкологічні захворювання. Тому інколи респіраторна підтримка, дійсно, надається в закладах охорони здоров'я, але такої залежності або потреби, яка була під час пандемії ковіду, зараз немає. Ми бачимо фонові низькі рівні завантаженості реанімаційних відділень, якихось надскладних випадків або ризикованих тенденцій ми поки що не фіксуємо", - наголосив заступник міністра.
Він нагадав, що від початку епідсезону кількість випадків захворювання на COVID-19 становила 15,5 тис. Зафіксовано 66 летальних випадків, і переважно це люди, які не були вакциновані або мали важкі супутні захворювання.
Вакцинуватися проти грипу можна незалежно від етапу епідсезону, наголосив Кузін.
Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, віруси грипу циркулюють у 16 регіонах країни. Загалом від початку епідсезону — з 30 вересня 2024 року по 12 січня 2025 року — в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 713 037 людей.