У поліції розповіли, як шукають зниклих безвісти військових

У поліції розповіли, як шукають зниклих безвісти військових

Укрінформ
Кримінальні провадження, у яких мова йде про військових, зниклих безвісти, перебувають на особливому контролі у Головному слідчому управлінні Національної поліції України.

Про це в інтерв’ю виданню «Цензор.нет» сказав перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Сергій Пантелеєв, передає Укрінформ.

«Провадження, де йдеться про безвісти зниклих наших захисників, на особливому контролі в ГСУ», - запевнив Пантелеєв.

Відео дня

За його словами, за дорученням слідчого правоохоронці опитують командирів, побратимів безвісти зниклого військового, виїжджають на місце події, якщо туди є доступ.

Читайте також: Статус зниклих безвісти з початку 2024 року отримали майже 30 тисяч українців

«Слідчим витребовуються висновки службового розслідування з військової частини, де проходив службу зниклий безвісти військовий, про факт зникнення безвісти інформується Національне інформаційне бюро, робляться відповідні запити до МКЧХ, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з метою отримання відомостей щодо можливого перебування зниклої безвісти особи в полоні держави-агресора», - розповів перший заступник начальника ГСУ.

За його словами, подальші слідчі та розшукові дії здійснюються залежно від отриманої інформації.

Читайте також: Як шахраї полюють на родичів військовополонених і зниклих безвісти

«Це може бути витребовування інформації від операторів мобільного зв’язку щодо останнього місця перебування зниклого, руху коштів по банківських картках, аналіз інформації з відкритих джерел щодо можливого перебування військового у полоні або загибелі, проведення портретної експертизи за наявності фото-відеоматеріалів, на яких зафіксовано факт перебування військового у полоні, тощо», - заявив Пантелеєв.

Він також зауважив, що часом службові розслідування не підтверджуються матеріалами кримінального провадження. Тож це інформація, яку поліція може взяти до уваги, а не використовувати як доказ.

«Я читав різні розслідування... І коли в ньому є свідчення побратима, який пояснює, що боєць, якого шукають, загинув, але він не зміг його винести і додає фото, де той лежить ймовірно мертвий, то звісно, я не буду розглядати версію, що військовий в СЗЧ чи перейшов на бік ворога. Тому у мене залишається тільки дві версії: військовий вижив і його забрали в полон, або ж він, на жаль, загинув», - сказав Пантелеєв.

Він запевнив, що загалом комунікація між держорганами, причетними до пошуку зниклих безвісти, та Національною поліцією на досить високому рівні.

Перший заступник начальника ГСУ акцентував на тому, що результат розшуку особи залежить від своєчасності надання поліції інформації про факт зникнення.

Як повідомлялося, 13 січня у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що у Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, є дані про 872 рішення суду про оголошення померлими зниклих безвісти осіб.

Фото: Цензор.net

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: