ДСНС передали унікальну американську рятувальну систему для медичної евакуації гелікоптером
Про це заявив на брифінгу генеральний директор компанії Калеб Карр, який спеціально приїхав в Україну, щоб передати цю систему, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Це новаторська розробка для американської армії, яка дасть змогу швидко здійснювати медичну евакуацію і цивільних, і військових з важкими пораненнями із зони воєнних дій до лікарні або у безпечне місце… Ми привезли обладнання на 0,5 млн доларів. Це повний комплект - і спеціальні ноші, і рятувальні матеріали, тобто все, що потрібно, аби ефективно здійснювати евакуацію в Україні», - сказав Карр.
Він розповів, що в компанії були глибоко хвильовані подіями в Україні і вирішили поділитися найновішою розробкою.
«За допомогою американських військових ми перевірили, як працює ця система. Нам вже вдалося врятувати 4 життя. Сподіваюсь, що ми врятуємо набагато більше в Україні. Зараз при евакуації гелікоптером потрібно 20 хвилин. Ми це робимо лише за 2 хвилини», - зазначив гендиректор Vita Inclinata Technologies.
Система Vita буде встановлена український гелікоптер Мі-8, після чого буде проведено навчання рятувальників.
Карр запевнив, що цю систему можна використовувати без якоїсь глибокої підготовки.
«Потрібно лише 4 години вишколу, щоб навчитися нею користуватися, бо всі технічні складнощі були вирішені нашою компанією», - зазначив він.
Насамкінець директор компанії закликав представників оборонного сектора США наслідувати його приклад та забезпечити Україну медичним, рятувальним та захисним обладнанням.
«Усі люди і компанії у світі мають виконати свій обов’язок - допомогти тим, хто зараз у біді. Якщо є технології, які можуть допомогти в Україні чи допомогти українцям не тільки перемогти у війні, а й врятувати життя цивільних людей, то ми маємо це зробити», - акцентував він.
Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.