У Бучі збудували першу в країнії фабрику-кухню
Про це дружина Президента Олена Зеленська повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Рада нині бути тут із меценатом Говардом Баффетом, завдяки якому став можливим цей проєкт. А він не лише про їжу – він про спільні дії. Про підтримку, яка не має кордонів і територіальних меж. Про робочі місця й таке необхідне деокупованим територіям економічне пожвавлення», – зазначила перша леді.
Також у Фейсбуці Зеленська пригадала, як усе почалося.
На Київщині завершил будівництво першої фабрики-кухні / Фото: facebook / Олена Зеленська
За її словами, початок проєкту поклало бажання Баффета не лише допомогти Україні відновитися після вторгнення російських загарбників, але й стати кращою. Насамперед меценат хотів допомогти дітям та освіті.
«Менш як рік тому на цьому місці був пустир, а ми з меценатом паном Говардом Баффетом піднімали перший символічний ківш землі, відкриваючи будівництво. І ось сьогодні ми на вже завершеному будівництві першої в Україні фабрики-кухні, у Бучі», – зауважила дружина Президента.
Як згадала вона, ще до початку повномасштабної війни аудит шкіл показав, що не кожен заклад має належні потужності для приготування для дітей якісної їжі.
Після того ж, як сотні закладів освіти в Україні розбомбила, знищила російська армія повноцінне харчування опинилося під ще більшим питанням. Проєкт фабрики-кухні, яка б готувала на школи кількох громад, став особливо актуальним.
За даними Зеленської, уже із січня-лютого кухня в Бучі годуватиме одразу 30 навколишніх шкіл і садочків трьох громад: Бучанської, Немішаївської та Бородянської.
«І це будуть обіди, приготовані не просто в новому приміщенні, а на сучасному обладнанні, за сучасними технологіями. І за новими вимогами реформи: щоб і корисно, і смачно одночасно», – наголосила перша леді.
Наступним етапом, за її словами, будуть тренінги для персоналу й налагодження технологічного процесу.
«Я дуже вдячна панові Говарду і його The Howard G. Buffett Foundation, яка була з нами на всіх етапах цього унікального починання. З нашого боку над проєктом працювала команда реформи, Київська ОВА та мерія Бучі, були залучені й представники міністерств. Тобто це велика колективна праця. До роботи цієї кухні буде прикута увага всієї країни, тому сподіваюся, місто покаже найкращий приклад ефективного використання», – додала Зеленська.
Також вона анонсувала майбутнє будівництво другої в країні фабрики-кухні, а саме в місті Лозова Харківської області. Ця кухня годуватиме щодня приблизно 14 тисяч учнів і дошкільнят у п’яти громадах Лозівського району.
Дружина Президента підкреслила, що реформа шкільного харчування триває. Для кожного регіону фахівці підбирають оптимальний варіант. Приміром, в одному буде фабрика-кухня, в іншому – розшириться мережа опорних кухонь.
«Завжди наголошую: ми не просто будуємо кухні чи харчоблоки – ми забезпечуємо дітям рівний доступ до здорової їжі в будь-якому куточку країни, від великих міст до найменших сіл. Ми хочемо виростити здорове покоління і зробимо це. Попри все», – заявила перша леді.
Як повідомляв Укрінформ, будівництво фабрики-кухні в Бучі є частиною реформи шкільного харчування. Роботи стартували навесні поточного року.
Проєкт масштабують на інші регіони країни.