Культура має посісти гідне місце у процесах відновлення України - МКІП
Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Міністерства культури та інформаційної політики, на цьому наголосила заступниця очільника МКІП з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар у межах Конференції з відновлення України у Берліні.
«Людський вимір, заснований на культурному розвитку, не повинен сприйматися як розкіш. Це базова необхідність для інклюзивного та різноманітного суспільного відновлення. Ми закликаємо чітко зафіксувати, що 20% усіх ресурсів на відновлення та реконструкцію мають бути спрямовані на людський вимір, де культура має відігравати свою життєво важливу та центральну роль! Культура не повинна конкурувати з іншими секторами, а має зайняти своє гідне місце!», – сказала вона.
Зі свого боку директорка ЮНЕСКО з питань культури та надзвичайних ситуацій Кріста Пікат зазначила, що організація підтримує Україну в культурній сфері з початку повномасштабного вторгнення РФ. Зокрема, ЮНЕСКО проводить моніторинг, оцінює шкоду, працює над консервацією та стабілізацією обʼєктів спадщини.
«Розроблена велика програма – план дій. Тільки завдяки величезній підтримці всіх міжнародних партнерів, зокрема фінансовій, можливо було все це зробити. Ми спільно та скоординовано співпрацюємо з Міністерством культури та інформаційної політики України по всім напрямкам, а також координуємо зусилля всіх, хто прагне допомогти врятувати спадщину та підтримати сектор культури», - сказала Пікат.
Міністр культури Литви Сімонас Кайріс розповів про конференцію, що пройшла минулого тижня у Вільнюсі, та підкреслив, що культура є важливим елементом відбудови України, про що свідчить підписаний 30 країнами учасницями документ «Вільнюський заклик до дій для відновлення культурного сектору України».
Водночас Державна міністерка з питань культури та ЗМІ Німеччини Клаудіа Рот підкреслила, що в умовах війни культура має бути на порядку денному.
«Це війна, яка намагається зруйнувати спадщину, пам’ять людей, архіви, бібліотеки. Це війна, яка намагається руйнувати саму базу демократії. Коли я була в Одесі, я нарешті для себе зрозуміла роль культури в Україні й взагалі в демократії. Тобто, на кожній зустрічі, яку ми проводимо в рамках Великої сімки, в ЮНЕСКО, в рамках Європейського Союзу, ми повинні ставити культуру на порядок денний», - підкреслила Рот.
Директорка Одеського художнього музею Катерина Кулай акцентувала на необхідності підтримати культурні інституції по всій Україні.
«На початку повномасштабного вторгнення, ми почали шукати допомогу для свого музею і згодом ми відчули, що міжнародні фонди відкриті до співпраці та ми спроможні допомагати іншим. Міжнародна співпраця та внутрішнє партнерство це насправді є підтримкою і запорукою стійкості наших інституцій», - наголосила вона.
Як повідомляв Укрінформ, 11 червня у Берліні стартувала дводенна Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference). Участь у заході беруть понад 2 тисячі політиків, дипломатів, представників бізнесу, муніципалітетів, громадянського суспільства з різних країн.
Фото: МКІП