Ukraine Facility передбачає понад €1 мільярд на відновлення громад
Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради.
«Україна продовжує проводити низку реформ, і однією з основних є децентралізація, оскільки наші громади, муніципалітети будуть лідерами відновлення всієї держави, стануть точками прийняття рішень, де визначатимуться пріоритети кожної окремої громади», - зазначила вона.
Народна депутатка нагадала, що у плані Ukraine Facility передбачені кошти для громад, і наголосила, що наразі важливо підвищувати компетенції органів місцевого самоврядування.
«Звичайно ж, пріоритети громад збігатимуться із загальнодержавною візією, але саме відновлення буде починатися з кожної конкретної громади. Важливо, що в плані Ukraine Facility із 50 млрд євро понад 1 млрд буде спрямовано на фінансування питань відновлення, і ці гроші отримають громади. Тому вже сьогодні треба працювати з громадами, щоб у них було правильне планування, щоб вони чітко розуміли, що потрібно відновлювати в першу чергу, які проєкти належатимуть до проєктів розвитку», - зазначила очільниця політичної партії «Слуга народу».
Шуляк додала, що також у рамках Ukraine Facility є другий компонент, який передбачає створення інвестиційного фонду, до якого долучатимуться міжнародні та європейські інституції, як Європейський інвестиційний банк, Банк розвитку Ради Європи.
Політик уточнила, що Банк розвитку Ради Європи на конференції в Берліні підписав угоду з Міністерством відновлення України про надання до кінця року 100 млн євро, аби в Україні продовжувалася програма «єВідновлення».
«Ця допомога дасть можливість постраждалим українцям швидше отримувати кошти й купувати нові помешкання», - відзначила народна депутатка.
За її словами, у рамках Ukraine Facility є ще один компонент, що стосується підвищення компетенцій в органах місцевого самоврядування, громадах, муніципалітетах, який передбачає спрямування зусиль на навчання українських громад у сфері відновлення, здобуття певних навичок, які пов’язані з проєктним менеджментом, із питаннями з роботи з інвестиціями, з програмами місцевого економічного розвитку.
Водночас Шуляк нагадала, що наразі в межах програми «єПідтримка» вже виплачено понад 6 млрд грн українцям за пошкоджене житло, майже 59 тис. українських сімей отримали цільові гроші й активно проводять ремонти, а близько 5 млрд грн скеровано на компенсацію за житловими сертифікатами, і тисячі сімей уже мають змогу заїхати у нові домівки.
Як повідомляв Укрінформ, Україна отримає від Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) 100 млн євро на компенсації за знищене внаслідок збройної агресії РФ житло.