Для відбудови прифронтових та деокупованих громад будуть передбачені різні преференції - Шуляк
Як передає Укрінформ, про це йшлося під час публічних консультацій на тему «Механізми відбору населених пунктів до комплексної відбудови, потенційні преференції для деокупованих та прифронтових громад».
Публічні консультації проводяться в межах обговорення рамкового законопроєкту «Про засади відновлення України». Їх було організовано комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з ВГО «Інститут Республіка» за ініціативи народної депутатки Олени Шуляк.
«Ми пропонуємо у законопроєкті, що одним із критеріїв першочерговості відновлення зруйнованих населених пунктів будуть стратегічна та економічна важливість населеного пункту для країни. Це можуть бути різні логістичні, транспортні, торговельні вузли, виробничі центри, туристичний потенціал тощо», - сказала Шуляк.
Вона презентувала список потенційних преференцій, які, на думку розробників законопроєкту, забезпечать комплексний підхід до відновлення громад, зруйнованих під час воєнних дій.
Йдеться про такі складові:
інфраструктурна підтримка (забезпечення доступу до критичної інфраструктури: дороги, електропостачання, вода, інтернет, медичні та освітні послуги);
фінансові стимули (додаткові субвенції, гранти або ж пільгове фінансування комунального та приватного сектору):
підтримка інновацій та заохочення інвестицій;
заохочення місцевого виробництва та споживання;
інформаційна підтримка підприємництва та навчання.
«Незалежно від того, знаходяться наші громади в тимчасовій окупації чи на цих територіях ведуться бойові дії, чи громади є прифронтовими, про майбутнє необхідно думати вже зараз. Ми й надалі працюватимемо над тим, аби максимально залучати мешканців цих громад та активістів до обговорення майбутнього процесу відновлення», - наголосила Шуляк.
Як повідомлялось, у Верховній Раді створено робочу групу, яка проводить громадські обговорення з напрацювання законодавчих ініціатив щодо відновлення України.
У законопроєкті «Про засади відновлення України» закріплені 14 ключових принципів державної політики у сфері відновлення, визначено органи, які здійснюють державну політику в цій сфері, зафіксовані обʼєкти та форми відновлення, джерела фінансування і контроль. Прийняття законопроєкту - одна з умов плану Ukraine Facility, за яким Україна отримає від ЄС 50 млрд євро.
Фото: Слуга народу