В Ірпені відновили будівництво нового корпусу центральної лікарні
Про це повідомило Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
“Попри війну продовжуємо реалізовувати важливі для медичної системи проєкти. Один із прикладів – це будівництво нового лікувального корпусу Ірпінської лікарні, яке було зупинено через війну. Наразі внутрішні роботи в закладі вже виконані майже на 50%. Крок за кроком рухаємось, щоби якісна та безоплатна медична допомога була доступна кожному”, - сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.
За його словами, завдяки новому будівництву планується розширити перелік видів медичної допомоги, якими невдовзі зможуть користуватися жителі Бучанського району.
Новий лікувальний корпус розмістять біля Ірпінської міської поліклініки на місці знесених одноповерхових палатних корпусів, його поєднають з поліклінікою надземним переходом.
Корпус включатиме діагностичне, гінекологічне, пологове відділення, інсультний центр на 15 ліжок та стаціонарне реабілітаційне відділення, інсультний і інфарктний блоки по 15 ліжок, а також інші блоки, необхідні для його функціонування.
На території корпусу планується зона відпочинку, система транспортних проїздів, автостоянки, пішохідні тротуари, господарський майданчик, інженерні споруди тощо.
Як зазначають в МОЗ, у закладі вже змонтовані ліфти, електричні та слабострумні мережі, мережі водопроводу, каналізації та магістралі повітропроводів системи вентиляції, на 3-5 поверхах встановлено плитку, розпочато фарбування стін палат, встановлено каркаси підвісних стель тощо. Завершити будівництво корпусу планують до кінця цього року.
На початку вересня розпочнуться роботи з благоустрою території. Загалом заклад охорони здоров’я модернізують, підвищать його енергоефективність, а також автономність внаслідок доступу до альтернативних джерел енергії.
Ірпінська центральна міська лікарня є багатопрофільним медичним закладом та кластерною лікарнею. Вона має декілька структурних підрозділів: багатопрофільний стаціонар на 193 ліжко-місця, пологовий будинок на 67 ліжко-місць, дитячу лікарню на 30 ліжко-місць, консультативно-діагностичну поліклініку для дорослих, яка приймає близько 700 пацієнтів за зміну.
У лікарні надають амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу. Високоякісні медичні послуги у разі гострого порушення мозкового кровообігу, гострого інфаркту міокарда, тромбозу чи критичної ішемії периферичних судин та тяжкої політравми можуть отримати близько 400 тис. мешканців Бучанського та інших районів.
Будівництво відбувається у межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя (HEAL Ukraine)».
Як повідомлялося, від початку повномасштабної війни на Київщині відновлено 88 об’єктів медзакладів, ще 66 об’єкти — відновлені частково.
Загалом в Україні 1 658 об’єктів медзакладів були пошкоджені та 216 – зруйновані. 535 об’єктів медзакладів вдалося відновити повністю, ще 354 — відновлені частково.
Фото: МОЗ