Для відбудови економіки України потрібно буде швидко залучати іноземців - експерт

Для відбудови економіки України потрібно буде швидко залучати іноземців - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Після завершення війни для розбудови України необхідно буде крім українців залучати й громадян інших країн (як працівників, платників податків та інвесторів) та водночас працювати над поверненням наших біженців з-за кордону.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив економіст, експерт з питань міграції Андрій Гайдуцький.

«Якщо Україні не вирішити питання залучення людей із грошима (як іноземців, так і українців), то відтік (громадян – ред.) продовжиться, адже інші країни мають десятки програм із залученням українців та їхніх заощаджень. Робоче рішення - це швидка робота над залученням іноземців і тривала та монотонна робота з повернення українців», - зазначив Гайдуцький.

На думку експерта, якщо над цими питаннями не працюватимуть на державному рівні, кількість робочих рук, платників податків та споживачів у країні й далі скорочуватиметься.

«Як результат, бізнес буде закриватися, переїжджати за кордон, а також перевозити робочу силу в сусідні країни, які цьому сприятимуть. Зменшення зборів податків призводитиме до логічного їх підвищення, адже якось потрібно утримувати територію країни, армію, пенсіонерів», - пояснив економіст.

За словами Гайдуцького, щоб не допустити подальшого збільшення податків, потрібно працювати над збільшенням кількості їх платників. Для цього необхідно суттєво збільшити кількість споживачів товарів і послуг, тобто насамперед залучати іноземців.

«Україні потрібно дзеркально запускати схожі (на європейські - ред.) програми для залучення іноземців, які не підпадають під критерії для розвинених країн, але хочуть виїхати зі своєї Батьківщини», - зазначив аналітик.

Водночас, на його думку, щоб українці жили заможніше після війни, для важких робіт потрібно буде залучати іноземних робітників. «Щоб українці почали краще жити в Україні, всю важку і непривабливу роботу потрібно буде віддати іноземцям. У цьому випадку українці зможуть стати "прайм-нацією" або "мастер-нацією" і не будуть важко працювати за невеликі гроші, а зосередять свою роботу у сфері послуг, у підприємництві і менеджменті, а хтось поїде за кордон», - заявив Гайдуцький.

За словами експерта, зразком можуть стати громадяни ОАЕ, які працюють тільки в «найбагатших» секторах економіки, а важку роботу виконують іноземці. У результаті в ОАЕ є цілі сектори економіки, де практично не працює місцеве населення.

«За рахунок податків іноземців мають сформуватися фонди розвитку українського суспільства, які забезпечать гідне життя корінного населення України. Саме так це працює в ОАЕ, Катарі, Бахрейні та інших країнах, які давно зрозуміли, що за рахунок лише корінного населення дуже важко зробити рідну країну успішною і конкурентоспроможною», - наголосив Гайдуцький.

На думку аналітика, Україна може привабити іноземних працівників свободою слова і демократичним устроєм, засад якого не вистачає в бідних країнах Азії, таких, як Індія, Шрі-Ланка, Пакистан. Також країна може зацікавити близькістю до відкритого і розвиненого ринку ЄС, і потрібно використати її транзитний потенціал.

Читайте також: Відновлення України залишається пріоритетом Платформи донорів - Кулеба

«Україна може бути цікава як транзитна країна, куди можна прибути, набратися певного досвіду і рушати далі. ОАЕ насправді і є транзитна країна: 90% іноземців, які там працюють, ніколи не залишаться в Еміратах жити, бо це дорого, неможливо отримати громадянство і дуже високі вимоги до тих, хто хоче осісти», – зазначив Гайдуцький.

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2024 року Кабінет Міністрів затвердив Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року, розроблену Міністерством соціальної політики.

Стратегія спрямована на подолання демографічних загроз. Особлива увага приділяється мінімізації відпливу українців за кордон, підтримці внутрішньо переміщених осіб та створенню стимулів для повернення мігрантів. У документі також ідеться про залучення мігрантів із числа іноземних громадян для задоволення потреб ринку праці, які неможливо задовольнити за рахунок внутрішніх ресурсів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: