Китай дзеркально відповів на нові санкції Євросоюзу
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Напередодні у ЄС звинуватили китайських чиновників у масових затриманнях представників мусульманської меншини - уйгурів та порушеннях прав людини в провінції Сіньцзянь та запровадили перші санкції проти Пекіна, з часів ембарго на продаж зброї 1989 року після розстрілів демонстрантів на площі Тяньаньмень.
Міністерство закордонних справ КНР заявило, що члени Європарламенту: Рейнхард Бутікофер, Майкл Галер, Рафаель Глюксманн, Ільхан Кючюк та Міріам Лексманн, «серйозно зашкодили суверенітету та інтересам Китаю й зловмисно поширюють брехню та дезінформацію».
Іншими особами, щодо яких застосовано санкції Китаєм, стали голландський політик Сьєрд Вімер Сьоердсма, бельгійський парламентар Самуель Коголаті, член парламенту Литви Довіле Сакалієне та двоє вчених - Адріан Зенц з Німеччини та Бьорн Йерден зі Швеції.
«Зацікавленим особам та їх родичам заборонено в'їжджати до материкового Китаю, Гонконгу та Макао», - заявили у міністерстві закордонних справ КНР.
Цим особам, а також компаніям та асоційованим з ними установам заборонено вести бізнес із Китаєм.
Окрім того, суб'єктами санкцій стали: Комітет з питань політики та безпеки Ради ЄС; Підкомітет з прав людини Європейського парламенту; Інститут китайських досліджень Меркатора у Німеччині та Фонд Альянсу демократій у Данії.
Як повідомлялося, у розташованому на заході Китаю Сіньцзян-Уйгурському автономному окрузі офіційний Пекін вдається до масових затримань, примусової праці та інших порушень щодо представників мусульманської меншини уйгурів.
У липні минулого року Адміністрація президента США Дональда Трампа запровадила обмежувальні заходи проти 11 китайських компаній за їхню причетність до порушень прав уйгурів.