У Нідерландах під час кліматичної акції у Грети Тунберг намагалися відібрати мікрофон
Як повідомляє Укрінформ із посиланням на NOS, чоловік спробував вихопити з рук Тунберг мікрофон, проте його швидко вивели зі сцени.
“Суперечка сталася під час виступу Грети Тунберг та після пропалестинських гасел під час масштабної кліматичної акції в Амстердамі. Не всім було приємно, що лунають пропалестинські гасла”, - йдеться у повідомленні.
У ході свого виступу Тунберг закликала прислухатися до голосів тих, хто зазнає утисків, маючи на увазі палестинців.
“Однак ми не прислухаємося, і люди, які перебувають при владі, не прислухаються”, - зазначила Тунберг, після чого на сцену вискочив чоловік, який спробував відібрати у неї мікрофон, заявивши, що прийшов на кліматичну демонстрацію, а не на політичну акцію.
Його швидко забрали зі сцени.
Видання de Volkskrant зазначає, що в неділю в Амстердамі кліматична акція зібрала велику кількість людей, і коли під час своїх виступів деякі спікери почали піднімати палестинське питання, а деякі люди у натовпі почали вигукувати гасла на підтримку Палестини та розмахувати прапорами, то це викликало невдоволення багатьох присутніх на акції.
Як зазначають місцеві ЗМІ, акція залишила змішані враження у багатьох учасників через те, що кліматичні питання певної миті затьмарила палестинська тематика. Люди були розчаровані, адже зібралися саме на кліматичну акцію.
"Так багато людей чекали на неї, на її (Тунберг – ред.) виступ”, - розповіла одна жінка, учасниця акції Volkskrant. “Я дуже розчарована”, - зізналася вона.
Як повідомляв Укрінформ, у столиці Нідерландів Амстердамі близько 70 тисяч людей взяли участь у кліматичному марші.
Кількість учасників перевершила кліматичну демонстрацію дворічної давнини, коли в ній взяли участь 40 000 осіб.
Демонстранти пройшли маршрутом від площі Дам до площі Музеумплейн. Там вони могли послухати промови, дебати між партійними лідерами і виступи артистів.
Серед демонстрантів – шведська кліматична активістка Грета Тунберг. Вона теж виступила із промовою.
Марш організували дев'ять організацій, об'єднаних під назвою Коаліція з кліматичної кризи, включно з Oxfam Novib, Extinction Rebellion, Greenpeace і FNV.