Країни G7 домовилися спільно боротися з телефонним шахрайством та ризиками штучного інтелекту
Спільну заяву з цього приводу очільники відомств ухвалили в неділю, 10 грудня, за підсумками триденної зустрічі в Токіо, передає Укрінформ із посиланням на NHK.
Однією з головних тем переговорів стало транскордонне організоване шахрайство з використанням телекомунікацій та зростаючі збитки від такої діяльності.
Так, у Британії минулого року шляхом такого шахрайства злочинці вкрали близько $2,8 мільярда, що в 11 разів більше, ніж у Японії.
У Сполучених Штатах телефонне шахрайство, яким займаються групи з Південної Азії, призвело до щорічних втрат на суму близько $966 мільйонів.
У заяві також міститься визнання того, що ШІ може бути використаний для терористичних актів або інших злочинів і шахрайства, та обіцянка країн G7 сприяти обміну інформацією з бізнесом і промисловими колами для покращення можливостей розслідування таких злочинів.
Міністри погодилися закликати операторів соціальних мереж вжити заходів для запобігання їх використанню в злочинних цілях, зокрема, захисту дітей від сексуальної експлуатації, включаючи дитячу порнографію.
Що стосується економічної безпеки, країни «Групи семи» домовилися тісно співпрацювати, щоб ефективніше запобігати витоку чутливої інформації та передових технологій із державних установ і компаній.
Як повідомляв Укрінформ, на Конференції ООН зі зміни клімату COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство у сфері чистої енергії для сталого відновлення та реконструкції енергетичної системи нашої держави.